Jeden z podstawowych zawodników Gwarka Tarnowskie Góry ostatnich lat, a zarazem jeden z najdłużej pracujących w naszym Klubie trenerów grup młodzieżowych, Bartłomiej Cymerys postanowił w całości poświęcić się pracy trenerskiej.

 

Bartłomiej Cymerys ma za sobą bogatą karierę w Gwarku. W Tarnowskich Górach wychowanek Zorzy Trzeboś zameldował się na starcie sezonu ligowego 2012/2013, czyli na samym początku przygody naszego Klubu w IV lidze śląskiej. Pochodzący z Podkarpacia zawodnik szybko stał się ważnym zawodnikiem w drużynie prowadzonej przez ówczesnego trenera Gwarka, Jarosława Brysia. Na swoim koncie Bartłomiej Cymerys podczas swojej gry w barwach Gwarka może sobie przypisać dwukrotne mistrzostwo IV ligi śląskiej, awans do III ligi, a także Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Bytom w sezonie 2017/2018. Zawodnik, który Gwarku Tarnowskie Góry występował przez ostatnie siedem sezonów może pochwalić się także powołaniami do Reprezentacji Śląskiego ZPN w Pucharze Regionów. Został także laureatem nagrody „Walczak Roku 2017” w corocznym głosowaniu kibiców podczas kończącej rok kalendarzowy gali „Piłkarskie Oscary Gwarka 2017”. W zielono-czarno-żółtych barwach zaliczył ponad 200 oficjalnych występów oraz zdobył 15 bramek.

 

Niespełna 26-letni były gracz Stali Rzeszów został asystentem trenera pierwszej drużyny Gwarka, Krzysztofa Górecko, a także będzie odpowiadał za drużynę rezerw, którą nasz Klub zgłasza z początkiem sezonu 2019/2020 do rozgrywek bytomskiej B-Klasy. Kto wie, może trenera w koszulce meczowej Gwarka jeszcze na zielonej murawie jednak zobaczymy… Jedno jest pewne, sztab szkoleniowy pierwszej drużyny Gwarka został bardzo wzmocniony.

 

Bartłomiejowi Cymerysowi dziękujemy za dotychczasowe reprezentowanie barw naszego Klubu i życzymy mu powodzenia w dalszej karierze trenerskiej!

Print Friendly

Dodaj komentarz