Delegacja Zarządu Gwarka na grobie śp. Krystiana Moczka. Fot. TS Gwarek

Dziś 1 listopada. Dla wszystkich jest to dzień szczególny – dzień Wszystkich Świętych. Jak co roku wspominamy tych wszystkich, których już z nami nie ma. To właśnie dzisiaj pamiętamy bardziej, niż w każdy inny dzień o osobach, które przedwcześnie musiały nas opuścić.

 

Pochłonięci sprawami codziennymi często nie mamy okazji do dłuższego zastanowienia się nad osobami, których już przy nas nie ma. Dziś jednak odkładamy wszystko na bok. Drzwi biurowców są zamknięte, służbowe telefony wyłączone, a przepływ wiadomości mailowych zanika na 24 godziny. Wszystko po to, aby w zadumie pochylić się nad grobami naszych bliskich oraz tych, którzy zasługują na naszą pamięć.

 

Zapoczątkowana parę lat temu tradycja w naszym Klubie, polegająca na odwiedzinach grobów osób związanych z Gwarkiem Tarnowskie Góry ani myśli o zaprzestaniu tej idei. Delegacja Gwarka złożona z działaczy oraz pracowników Klubu jak co roku odwiedziła groby tych, o których tarnogórski Klub zawsze będzie pamiętał. Pełna skupienia wizyta na grobach byłych piłkarzy, kibiców oraz działaczy Gwarka jak zawsze przywołała sporo miłych wspomnień. Na grobach zapłonęły znicze w barwach Gwarka.

 

Dziś chcieliśmy przypomnieć postać znakomitego człowieka. Krystian Moczek był niezwykle utalentowanym zawodnikiem. Ofensywnie usposobiony piłkarz był wychowankiem tarnogórskiego Gwarka, który od najmłodszych lat kibicował naszemu Klubowi. Postać, która nie tylko na boisku, ale także w życiu prywatnym dawała przykład jakim należy być człowiekiem. Gwarka reprezentował w latach 1985 – 1998. W późniejszych latach nie zniknął z życia Klubu. Występował w drużynach odbojów, reprezentował Gwarka na turniejach charytatywnych. Gwarek pamięta go jako zawsze uśmiechniętego człowieka, który zawsze pomagał Klubowi. Odszedł przedwcześnie 28 sierpnia 2014 roku.

IMG-20171031-WA0005

„Pamięć to twarda skała, wśród naszej wspólnej wiary”.

1 komentarz

  • Ojciec Mateusz 01 / 11 / 2017 Reply

    Błąd w tytule artykułu- 1 listopad to Dzień Wszystkich Świętych! Raczej to dzień Radości.
    2 Listopada to Dzień Zaduszny Wspomnienie Wszystkich Zmarłych- poza tym super! Bądźmy poprawni, widać że już zapominamy czym dla Katolika są te dni, dlatego prawdą jest, że nie ma osób wierzących ale nie praktykujących. Proszę… nie na pokaz.

Dodaj komentarz