Po zwycięstwach nad Śląskiem Świętochłowice oraz Unią Turza Śląska czas na kolejny mecz kontrolny naszej drużyny. Tym razem tarnogórzan czeka bardzo ważny sprawdzian, gdyż nie często zdarza się rozgrywać mecze sparingowe z drużynami występującymi na najwyższym stopniu rozgrywkowym w naszym kraju. W trzecim meczu kontrolnym przed wznowieniem rozgrywek ligowych Gwarek Tarnowskie Góry zagra z Cracovią Kraków, a będzie to drugie w historii spotkanie z udziałem obydwóch drużyn.

 

Za naszą zespołem dwa mecze kontrolne, które Gwarek rozegrał na boisku w Piekarach Śląskich. Tarnogórzanie obydwa mecze wygrali, strzelając w nich łącznie trzy bramki, nie tracąc przy tym żadnej. Po czterech tygodniach przygotowań sztab trenerski naszej drużyny skutecznie realizuje zimowe założenia, a dobrym sprawdzianem podsumowujący pracę naszego zespołu z pewnością będzie poniedziałkowy sparing w Chorzowie z Cracovią. Ósma drużyna w tabeli piłkarskiej Lotto Ekstraklasy tydzień temu zainaugurowała swoje rozgrywki ligowe, zwyciężając w domowym meczu Piasta Gliwice. Dla pięciokrotnych mistrzów Polski poniedziałkowy mecz kontrolny w Chorzowie będzie okazją do zaprezentowania się po niedzielnej potyczce ligowej w Warszawie z Legią. Trener Michał Probierz zapewne na Śląsk zabierze oprócz zawodników z szerokiej kadry swojego zespołu utalentowanych zawodników z najstarszych grup młodzieżowych, dla których z pewnością będzie to możliwość zaprezentowania się przed swoim trenerem na tle czołowej drużyny III ligi. Również dla naszych zawodników spotkanie z utytułowanym klubem będzie bardzo dobrą okazją do tego, aby przekonać do siebie i do swoich piłkarskich umiejętności sztab trenerski tarnogórzan.

 

Poniedziałkowy mecz będzie drugim w historii spotkaniem obydwóch drużyn. Dokładnie 24 lipca 2017 roku doszło do pierwszego, historycznego meczu Gwarka z Cracovią. Na obiekcie przy ul. Wielickiej w Krakowie będący również świeżo po rozpoczęciu rozgrywek ligowych krakowianie pokonali podopiecznych trenera Krzysztofa Górecko 4:0, zdobywając wszystkie bramki w drugiej połowie meczu. Do siatki Gwarka trafiali wtedy Krzysztof Szewczyk, Milan Dimun oraz Mateusz Szczepaniak (dwie). Ze wszystkich autorów bramek w obecnym składzie Cracovii pozostał jedynie słowak Milan Dimun. W porównaniu do rozegranego półtora roku temu meczu z Gwarkiem w kadrze Cracovii pozostali oprócz Dimuna jeszcze jego rodak, obecnie jeden z najlepszych bramkarzy Lotto Ekstraklasy Michal Peskovic, ukrainiec Oleksiy Dytiatiev, a także młody pomocnik Sylwester Lusiusz. Wszyscy oni mogą teoretycznie ponownie wystąpić w meczu z klubem z Tarnowskich Gór. Zapewne nie zobaczymy w Chorzowie zawodników, którzy w niedzielę grali mecz ligowy w Warszawie, to jednak nie zmienia to faktu, iż w poniedziałkowym meczu z pewnością zobaczymy mocną kadrę Cracovii, która regularnie gromadzi punkty w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy. Spotkanie w Krakowie było jednym z pierwszych, podczas których testowano system pomocy dla sędziów VAR, a spotkanie prowadził sędzia Tomasz Musiał.

 

Na drugi w historii mecz Gwarka z Cracovią zapraszamy w poniedziałek 18 lutego do Chorzowa. Spotkanie odbędzie się na bocznym boisku Stadionu Śląskiego o godzinie 14:00. Zapraszamy wszystkich gorąco na trzecią grę kontrolną naszej drużyny.

Dodaj komentarz