Zanim rozpoczniemy zmagania piłkarskie w ramach rozgrywek III ligi, na naszym obiekcie będzie miało miejsce bardzo atrakcyjne wydarzenie. Na równo tydzień przed inauguracja rozgrywek III ligi, czyli w najbliższą sobotę na bieżni stadionu Gwarka odbędzie się jedna z czterech zaplanowanych na ten rok imprez biegowych. Cykl biegowy „Srebrny Gwarek” to składający się z czterech zaplanowanych na 2019 rok rund turniej, w którym do pokonania oprócz pięciokilometrowej trasy będzie również licząca już przeszło 50 osób grupa zawodników! Gwarek kolejny już raz otwiera się na wszystkie dyscypliny sportu i zaprasza wszystkie aktywne fizycznie osoby do wspólnego ruchu.

 

Początek roku 2019 do wielki powrót zawodów biegowych na nasz obiekt. Zainicjowany przez grupę biegową „Srebrne Miasto Tarnowskie Góry” przy pomocy Towarzystwa Sportowego „Gwarek” cykl zawodów dzieli się na cztery rundy. O zwycięstwo w klasyfikacji generalnej turnieju zawodnicy powalczą w czterech wyznaczonych datach: wiosennej (2 marca), letniej (22 czerwca), jesiennej (21 września) oraz zimowej (7 grudnia). Długość każdego odcinka, który w całości odbędzie się na bieżni lekkoatletycznej stadionu Gwarka to dystans pięciu kilometrów. Najbliższe, pierwsze zawody z cyklu „Srebrny Gwarek” odbędą się już za sześć dni, czyli w pierwszą sobotę marca od godziny 9:00. Oprócz standardowych biegów będzie można zapisać się jeszcze do startów w kategorii „Nordic Walking”. Wszystkich chętnych do wspólnej zabawy, a także do sprawdzenia własnej formy przed nieuchronnie zbliżającą się wiosną zachęcamy do zapisów, gdyż jak wiemy od organizatorów zawodów, na liście zawodników zostały ostatnie wolne miejsca!

 

Co zrobić, aby się zapisać? Nic trudnego. Na oficjalnym profilu wydarzenia na Facebook’u (TUTAJ), które dostępne jest także od paru dni i na naszym koncie, znajduje się specjalny formularz zgłoszeniowy, który trzeba wypełnić, a następnie odesłać na wskazany adres. Opłata, czyli tak zwane „wpisowe” na cykl czterech zawodów to zaledwie 10 zł. Na profilu znajduje się także regulamin imprezy, a także obecna lista zgłoszonych do turnieju zawodników. Każdy uczestnik, który wystąpi we wszystkich czterech rundach otrzyma na koniec zmagań wyjątkową, pamiątkową statuetkę.

Więcej informacji na temat zgłoszeń udzieli wszystkim zainteresowanym szef cyklu zawodów, pan Adam Polczyk (tel. 693-958-353, e-mail: srebrnemiasto@op.pl).

 

Warto dodać, iż sponsorami cyklu zawodów biegowych „Srebrny Gwarek” są m.in. firmy Pormar, Mercator oraz Lunch Service, czyli dobrze znane również naszemu Klubowi sponsorzy, którzy od dawna biorą aktywny udział w życiu tarnogórskiego Gwarka. Patronat nad wydarzeniem objął Honorowy Prezes Towarzystwa Sportowego „Gwarek”, pan Marek Porada.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisów, a kibiców zapraszamy na trybuny, gdyż w dniu zawodów wstęp na obiekt będzie oczywiście darmowy.

 

srebrny_gwarek_plastron_2019

 

Print Friendly

Dodaj komentarz