Gwarek Tarnowskie Góry poznał swojego rywala w półfinałowym meczu o Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Bytom. W walce o awans do finału tarnogórzanie zagrają z występującą na co dzień w „Haiz” IV lidze śląskiej, Dramą Zbrosławice.

 

Podopieczni trenera Krzysztofa Górecko po efektownym wyeliminowaniu w ćwierćfinale Ruchu Radzionków, a wcześniej po równie wysokim pokonaniu Odry Miasteczko Śląskie, znaleźli się w czwórce najlepszych drużyn Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom. Swojego rywala w walce o finał tarnogórzanie poznali podczas piątkowego losowania par półfinałowych w siedzibie Podokręgu Bytom.

 

Drama Zbrosławice, bo to właśnie z tym klubem przyjdzie naszej drużynie mierzyć się w konfrontacji półfinałowej, to tegoroczny beniaminek pierwszej grupy „Haiz” IV ligi śląskiej. Podopieczni trenera Dariusza Dwojaka podobnie jak tarnogórzanie nie mogą jak na razie zaliczyć startu sezonu jako udanego. Zbrosławiczanie zajmują z dorobkiem zaledwie jednego punktu jak na razie ostatnią pozycję w swojej grupie, jednak przed nimi jeszcze sporo szans na poprawę dorobku punktowego oraz zajmowanego miejsca w tabeli.

 

W drabince rozgrywek pucharowych Drama Zbrosławice pokonała w I rundzie Unię Strzybnica 1:0, a zwycięską bramkę zdobył w samej końcówce meczu Mateusz Mrożek. W następnej rundzie nasz przeciwnik wysoko pokonał Olimpię Boruszowice 6:0, a strzelecką serię podtrzymał również w ćwierćfinale, gdzie pokonał 7:0 występującą w lidze okręgowej Silesię Miechowice 7:0. Podopieczni trenera Dariusza Dwojaka zdobyli w trzech meczach aż czternaście bramek, nie tracąc ani jednej. Wszystkie mecze Drama Zbrosławice rozgrywała na wyjazdach.

 

W drużynie naszej pucharowego przeciwnika można znaleźć wielu zawodników z przeszłością w Gwarku. Najbardziej znanymi zawodnikami, którzy w przeszłości zakładali koszulkę tarnogórskiego Gwarka są m.in. Marcin Wujek, Tadeusz Urbainczyk czy Ariel Lindner.

 

Spotkanie półfinałowe Drama Zbrosławice – Gwarek Tarnowskie Góry odbędzie się najprawdopodobniej we wtorek 15 października o godzinie 15:30 na obiekcie w Ptakowicach. O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować. W drugiej parze półfinałowej Orkan Dąbrówka Wielka zagra z Szombierkami Bytom. Final Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom zaplanowano na wiosnę 2020 roku.

Dodaj komentarz