Andrzej Wiśniewski oraz Mateusz Rosół doskonale pamiętają sukces z Gwarkiem w czerwcu 2017 roku.

Sobotni mecz w Kluczborku już za nami. Niestety, mogliśmy go w kartach historii zapisać znacznie lepiej. Tym bardziej, że były ku temu doskonałe okoliczności. Sobotni mecz był bowiem 101. w historii występów Gwarka w rozgrywkach III ligi! Zdarzenia sprzed ponad trzech lat z oczywistych względów pozostaną nam w pamięci na zawsze. Niby wydarzyło się to wczoraj, a w minioną sobotę otworzyliśmy drugą setkę występów Gwarka na tym poziomie rozgrywkowym. Nie była to jedyna, godna zapamiętania liczba.

 

Obecność Gwarka Tarnowskie Góry w III lidze to dziś 1244 dni. Niecałe dwa tygodnie temu, a więc podczas jubileuszowego, setnego meczu Gwarka w III lidze (2:2 z Górnikiem II w Zabrzu – przyp. red.) mogliśmy oglądać piękną klamrę radosnych momentów podczas stu pierwszych występów naszej drużyny na tym poziomie rozgrywkowym, bowiem właśnie od domowego remisu (1:1 z Pniówkiem Pawłowice – przyp. red.) rozpoczął się rozpoznawalny dla marki Gwarka Tarnowskie Góry nowy rozdział w jego historii. Wracając jeszcze do osiągnięć drużynowych, sobotni mecz był także jubileuszowym, 50. meczem Gwarka rozegranym na wyjeździe. Co prawda niestety zaliczyliśmy 16. w historii porażkę na obiektach rywali, to jednak przy 19. zwycięstwach oraz 15. remisach wcale nie jest wynikiem złym. 

 

Kilka osób podczas sobotniego meczu mogło świętować swoje rekordy występów w barwach Gwarka:

2020-09-05-Gwarek-Stal (39)

Mecz z MKS-em Kluczbork był dla Gwarka 165. ligowym spotkaniem pod wodzą trenera Krzysztofa Górecko.

 

IMG_0157

W sobotę Jakub Dyląg wystąpił w oficjalnym meczu pierwszej drużyny Gwarka po raz 100.

 

IMG_0269

W sobotę swoje małe święto miał również Konrad Pipia. W barwach pierwszej drużyny Gwarka zagrał po raz 50.

 

IMG_3201

Sebastian Pączko jeszcze pewnie niejednokrotnie pokona bramkarza rywali. Bramka w Kluczborku była jego numerem 25 w barwach tarnogórskiej drużyny.

 

Warto również przypomnieć, że wśród czynnych zawodników Gwarka 7 zawodników pamięta historyczne chwile związane z awansem do III ligi i w dalszym ciągu śrubują swoje rekordy pod względem występów w naszych barwach:

  1. Patryk Timochina 213 meczów
  2. Adam Dzido 167 meczów
  3. Dawid Jarka 154 meczów
  4. Andrzej Wiśniewski 128 meczów
  5. Sławomir Pach 126 meczów
  6. Rafał Kuliński 68 meczów
  7. Mateusz Rosół 46 meczów

 

Bohaterom naszego dzisiejszego artykułu życzymy kolejnych udanych występów w Gwarku Tarnowskie Góry!

 

W statystyce ujęto oficjalne mecze ligowe, pucharowe oraz barażowe w barwach Gwarka.

 

Print Friendly

Dodaj komentarz