Za nami już półmetek kalendarzowej zimy. Drużyny Akademii Piłkarskiej Gwarka spokojnie przygotowują się obecnie do wiosennych rozgrywek ligowych. Kapryśna pogoda oraz początkowe problemy infrastrukturalne związane ze stopniowym odmrażaniem sportu przez Rząd RP sprawiły, że z lekkim opóźnieniem nasze drużyny rozpoczęły zimowe zajęcia sportowe. Zimą w składach naszych drużyn zaszły kosmetyczne zmiany, jednak dziś zaprezentujemy te dotyczące grupy Młodzika z roczników 2008/2009.

 

Runda jesienna w wykonaniu naszych młodych zawodników przebiegła bardzo pomyślnie. Prowadzeni przez trenerów Łukasza Karmańskiego oraz Artura Jabłońskiego młodzi tarnogórzanie zajęli w swoich rozgrywkach ligowych drugie miejsce, będąc tym samym jedyną drużyną, która pokonała zwycięzcę rundy jesiennej Młodzika D1, zespół Olimpii Piekary Śląskie. Na słowa uznania zasługują wszyscy nasi zawodnicy, od czujnych bramkarzy, poprzez szczelną linię obrony oraz pomysłową linię pomocy, aż po skutecznych napastników. Jest to także zasługa dwójki wymienionych wcześniej trenerów Karmańskiego oraz Jabłońskiego, którzy bardzo dobrze przygotowali zespół do rywalizacji.

 

Zmiany w drużynach piłkarskich to jednak nieodzowny element kształcenia piłkarskiego. Trener Łukasz Karmański, który od dwóch lat prowadził zajęcia w naszej Akademii Piłkarskiej przyjął zimą ofertę poprowadzenia seniorskiej drużyny Unii Strzybnica. To nowy rozdział kariery trenerskiej dla Łukasza, więc zdecydował się w pełni podjąć swoje nowe wyzwanie. Trener Artur Jabłoński, który prowadził z Łukaszem Karmańskim grupę Młodzika skupi się teraz na pracy z Żakami Gwarka, a więc swoją drugą drużyną w naszym Klubie. Od lutego zdolny rocznik poprowadzi dwójka nowych trenerów, którzy w Akademii Piłkarskiej Gwarka pojawili się w zeszłym roku. Drużynę przejęli trenerzy Daniel Brzezina oraz Maksymilian Tomala, którzy swoją zostaną także przy Orlikach z rocznika 2010. Dzięki temu prawidłowe przejście młodego zawodnika z kategorii Orlika do Młodzika odbywać się teraz będzie pod bacznym okiem młodych, ale doświadczonych już trenerów.

 

To jednak nie koniec zmian w grupie. Z racji prowadzenia naboru do drużyn młodzieżowych Gwarka, grupa zostanie podzielona zgodnie z kryteriami Polskiego Związku Piłki Nożnej na Młodzika D1 oraz Młodzika Młodszego D2. W pierwszej grupie znajdą się zawodnicy z rocznika 2008, zaś w drugiej grupie zobaczymy ich o rok młodszych kolegów. Zmiany mają na względzie prawidłowy rozwój zawodnika w ważnym dla niego wieku piłkarskiego, co w poszczególnych kryteriach pozwala młodemu zawodnikowi rozwinąć swój piłkarski kunszt wśród rówieśników.

 

Zmiany w grupie Młodzika podsumował trener koordynator Akademii Gwarka, Krystian Szyguła:

Przed startem nowego sezonu, Akademia TS Gwarek stawia większe oczekiwania i założenia na rozpoczynające się rozgrywki. Trenerzy Daniel Brzezina i Maksymilian Tomala będą prowadzić zespoły rocznika 2008, 2009 oraz 2010. Przede wszystkim zawodnicy mają się dobrze rozwijać. Udało się rozwinąć chłopców jeśli chodzi o rozumienie gry. Mamy młodzież uzdolnioną ruchowo. Widać to na treningach i w trakcie meczów. Rolą naszych trenerów jest będzie koordynowanie roczników od U10 do U12, gdzie staramy się wprowadzać określony model pracy.

 

Trenerowi Łukaszowi Karmańskiemu dziękujemy za pobyt w naszym Klubie i życzymy Trenerowi powodzenia w dalszej karierze trenerskiej!

karmanski_podziekowanie_www

Print Friendly

Dodaj komentarz