Towarzystwo Sportowe „Gwarek” Tarnowskie Góry informuje, iż nowym członkiem sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny naszego Klubu, odpowiedzialnym za szkolenie bramkarzy został 43-letni Marcin Suchański. Dla urodzonego w Bytomiu trenera jest to powrót na ławkę trenerską Gwarka po trzech latach.

 

Kibice nowego trenera naszych bramkarzy kojarzą przede wszystkich z gry w kilku klubach województwa Śląskiego. Marcin Suchański zaczynał swoją piłkarską przygodę w barwach Ruchu Radzionków, w którym to w sezonie 1998/1999 zadebiutował w polskiej Ekstraklasie. Najwięcej występów na najwyższym szczeblu piłkarskim w naszym kraju zanotował jako zawodnik Polonii Bytom (dziesięć). W swoim piłkarskim CV Marcin Suchański ma również występy w Górniku Zabrze, GKS-ie Tychy, Orle Babienicy/Psary czy Zagłębiu Sosnowiec.

 

Dla Marcina Suchańskiego jest to druga przygoda z Gwarkiem. Wcześniej, w sezonie 2017/2018 również pełnił funkcję trenera bramkarzy w naszym Klubie. Swój trenerski kunszt nasz nowy trener bramkarzy zdobył pracując cztery lata w Polonii Bytom, gdzie współpracował z takimi trenerami jak Jacek Trzeciak, Andrzej Orzeszek czy Ireneusz Kościelniak. Marcin Suchański posiada również licencję trenera UEFA B.

 

Serdecznie witamy Marcina ponownie w Tarnowskich Górach i życzymy kolejnych sukcesów w pracy szkoleniowej!

marcin_suchanski_agroplon_sparing

Marcin Suchański (z lewej) na ławce rezerwowych Gwarka podczas zimowej gry kontrolnej. // Fot. TS Gwarek

 

Print Friendly

Dodaj komentarz