Kolejny młodzieżowiec zasilił szeregi tarnogórskiego Gwarka. Mowa tutaj o 19-letnim Dawidzie Fojciku, który został trzecim nowym zawodnikiem naszego Klubu w czasie letniego okienka transferowego. Nasz nowy nabytek został wypożyczony na rok z Piasta Gliwice.

 

Uroczony w 1999 roku Dawid Fojcik na boisku najlepiej czuje się w roli środkowego pomocnika, a z  tarnogórską drużyną przebywa od początku okresu przygotowawczego. Do drużyny Piasta Gliwice przybył z Unii Racibórz, a przez ostatni rok Dawid walczył razem z Piastem w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. W sezonie 2017/2018 rozegrał 25 spotkań, z czego aż 23 rozpoczął w podstawowej jedenastce. Nowy zawodnik Gwarka w poprzednim sezonie zdobył jednego gola, który jednak dał swojej drużynie wyjazdowe zwycięstwo z Falubazem Zielona Góra.

 

Dawid Fojcik jest kolejnym obok Alberta Piwko oraz Pawła Starzyńskiego zawodnikiem z rocznika 1999, który od nowego sezonu reprezentować będzie Gwarka Tarnowskie Góry. Dawida witamy w nowym klubie oraz życzymy mu samych udanych spotkań w barwach Gwarka.

Dodaj komentarz