Po raz kolejny Gwarek Tarnowskie Góry został zaproszony na coroczne zebranie najlepszych drużyn czterech grup III ligi. Spotkanie dotyczyło omówienia kryteriów oraz wymagań, jakie powinny spełniać kluby piłkarskie na szczeblu II ligi Polskiego Związku Piłki Nożnej. Do Warszawy zostało zaproszonych po pięć najlepszych drużyn każdej grupy III ligi. W tym elitarnym gronie po raz drugi z rzędu znalazł się Gwarek Tarnowskie Góry.

 

Na zebraniu, które prowadzili przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej zostały omówione kryteria sportowe, finansowe, infrastrukturalne, administracyjne oraz marketingowe, jakie muszą spełniać kluby piłkarskie ubiegające się o grę na szczeblu centralnym. 

 

Jak mówi Prezes Zarządu TS Gwarek, Pan Marek Porada:

„Po raz drugi miałem przyjemność uczestniczyć w spotkaniu najlepszych drużyn III-ligowych, co jest dla naszego klubu dużym wyróżnieniem. Jeżeli chodzi o warunki, które zostały omówione, Gwarek Tarnowskie Góry ma dzisiaj poważny problem z infrastrukturą stadionu, o której wiemy wszyscy. W chwili obecnej jednak, zgodnie ze strategią Zarządu Klubu, najważniejsze dla nas są boiska dla naszych dzieci, dla których Starostwo Powiatowe do końca roku wyda pozwolenie na budowę. W budżecie Miasta Tarnowskie Góry na rok 2019 zabezpieczone zostały pierwsze środki finansowe na budowę boisk i z początkiem roku Gmina Tarnowskie Góry będzie starać się pozyskać środki uzupełniające w Ministerstwie Sportu na realizację wyżej wymienionego zadania.”

 

Wszyscy wiemy, jak ważnym dla rozwoju Klubu jest inwestycja dotycząca budowy dwóch, pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Na dniach zostanie oddane do użytku piętro budynku klubowego, którego prace zaczęły się jeszcze w 2017 roku:

„Jest to dla nas duża ulga, ponieważ w tym roku jeszcze musieliśmy zakończyć przebudowę budynku, to jest piętra, które od czerwca było realizowane. Ta inwestycja również dobiegła końca, z czego się bardzo cieszymy. Kolejnym krokiem na rok 2019 będzie na pewno próba zajęcia się już na poważnie przygotowaniem do przebudowy stadionu w celu spełniania kryteriów II-ligowych. To jest nasz główny cel na rok 2019.”

 

Oprócz problemu dotyczącego przebudowy stadionu, dla Prezesa Marka Porady ważne będzie również zabezpieczenie środków dotyczących sytuacji finansowej Klubu:

Osobiście dla mnie również ważnym zadaniem w kolejnym roku budżetowym będzie zapewnienie jeszcze większej stabilności finansowej Klubu i wdrożenie projektów pozyskania dodatkowych środków finansowych na poprawę budżetu naszego Klubu.”

 

Podręcznik licencyjny porównując go do roku 2017 niewiele zmienił kryteria infrastrukturalne, które trzeba spełnić w II lidze. Najbardziej brakuje nam dzisiaj dodatkowej trybuny dla kibiców, sektora gości, monitoringu stadionu, punktów medycznych, punktów dowodzenia jednostek publicznych, systemu identyfikacji kibica, stanowisk gastronomicznych oraz  dodatkowych pomieszczeń dla obserwatorów, delegatów oraz punktu odnowy biologicznej. Tymi wszystkimi kryteriami zamierzamy się zająć już w roku 2019.

Dodaj komentarz