Po świątecznej przerwie na piłkarskie boiska ponownie wyszły drużyny Gwarka Tarnowskie Góry. Głód piłki w drużynach naszej Akademii, a także Pierwszej Drużyny jest ogromny, dzięki czemu na pierwszych w tym roku zajęciach nie brakowało chęci do treningów, a także radości z możliwości spotkania po długim czasie kolegów z drużyny. Mimo, iż za oknem pogoda jak na styczeń przystało zimowa, to przygotowania do ligowej wiosny czas zacząć!

 

Na przekór problemów związanych z pandemią koronawirusa, sport wydaje się mieć obecnie zdecydowanie więcej do powiedzenia niż niecałe dwanaście miesięcy temu. Po wprowadzeniu przez Rząd RP nowych obostrzeń na terytorium naszej kraju na czas zimowych ferii, sport wyczynowy w tym czasie został dopuszczony do współzawodnictwa. Warunkiem podjęcia przez kluby sportowe treningów było uzyskanie odpowiedniego zaświadczenia z Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie, a także Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. Nasz Klub otrzymał już odpowiednią zgodę, zatem Gwarek Tarnowskie Góry, w barwach którego występuje obecnie blisko 200 zawodników otrzymał zielone światło na uczestnictwo wszystkich naszych zawodników w zajęciach sportowych.

 

Od wczoraj trwają treningi naszej Akademii. W tym tygodniu swoje zajęcia wznowiły już grupy z roczników 2010, 2011, 2014 oraz 2015. Pozostałe nasze grupy zajęcia wznowią od początku przyszłego tygodnia. Trenerzy o dokładnych terminach rozpoczęcia treningów będą zawodników oraz ich rodziców informować poprzez wiadomości SMS oraz komunikatory społecznościowe. Rozkład treningów zawodnicy oraz rodzice znajdą również po zalogowaniu się do programu ProTrainUp, który już od roku pomaga w odpowiednim funkcjonowaniu naszej Akademii. Przypomnijmy, że jest to darmowa aplikacja, za pomocą której zawodnik oraz rodzic z łatwością dowiedzą się m.in. o utworzeniu, przełożeniu lub odwołaniu treningu oraz jego miejsca w momencie podjęcia poszczególnej decyzji przez trenera danej drużyny młodzieżowej, sprawdzą z łatwością listę obecności na zajęciach czy wyniki testów sprawnościowych, parametry treningowe zawodnika, a także rezultaty sparingów czy meczów piłkarskich z udziałem swojego dziecka.

Uwaga: Jeżeli rodzic nie posiada jeszcze loginu do tej aplikacji, zapraszamy do kontaktu z trenerem danej grupy w celu jego utworzenia.

 

Po zimowej przerwie do życia budzą się również dwa nasze najstarsze oraz najwyżej sklasyfikowane zespoły. Drużyna Rezerw Gwarka Tarnowskie Góry do treningów powróci po feriach świątecznych, jednak już teraz sztab szkoleniowy naszej „dwójki” bacznie pracuje nad prawidłowym przebiegiem zimowego okresu przygotowawczego naszej młodzieży. Wtorek jest także inauguracyjnym dniem treningów Pierwszej Drużyny Gwarka. Szerzej jednak o zimowych poczynaniach naszych III-ligowców opowiemy w najbliższym czasie…

 

Galeria zdjęć z pierwszych treningów Akademii Piłkarskiej Gwarka w 2021 roku (rocznik 2010):

IMG_0572

 

IMG_0585

 

IMG_0587

 

IMG_0601

 

Fot. TS Gwarek

 

Dodaj komentarz