Gwarek Tarnowskie Góry w sobotę meczem w Żmigrodzie zakończy rundę jesienną w rozgrywkach III ligi. Nie oznacza to jednak, że już nie zobaczymy podopiecznych trenera Krzysztofa Górecko w akcji w tym roku. W ramach roztrenowania nasza drużyna rozegra jeszcze na przełomie listopada i grudnia dwa mecze sparingowe. Rywalami tarnogórzan będzie występująca w Centralnej Lidze Juniorów drużyna Górnika Zabrze oraz tydzień później czołowa drużyna katowickiej „Zina” Ligi Okręgowej, Piast II Gliwice.

 

Pierwszym przeciwnikiem naszej drużyny będą juniorzy Górnika Zabrze, którzy występują na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów. O tym, że sparing z zabrzańską młodzieżą nie będzie dla tarnogórzan łatwym spacerkiem niech świadczy runda jesienna w ich wykonaniu. Prowadzeni przez trenerski duet Jan Żurek – Radosław Osadnik, młodzi zabrzanie na półmetku rozgrywek zajęli trzecie miejsce, do samego końca walcząc o tytuł mistrza jesieni. Pierwsze miejsce ostatecznie przypadło młodzieży Zagłębia Lubin, z którymi zabrzanie zremisowali niespełna tydzień temu. Zawodnicy Górnika występujący w Centralnej Lidze Juniorów coraz częściej pukają do bram zaplecza ekstraklasowego zespołu. Tacy zawodnicy jak Bartosz Neugebauer, Thomas Pranica, Patryk Matykiewicz, Kamil Lukoszek czy Erwin Kołodziejczyk już w tym sezonie zdążyli zadebiutować w rozgrywkach III ligi. Juniorzy Starsi zabrzańskiego klubu z pewnością będą więc wymagającym rywalem dla naszej drużyny. Mecz z Górnikiem zaplanowany został na piątek 29 listopada na godzinę 17:00, a odbędzie się on na boisku Walki w Zabrzu – Makoszowach.

 

Drugim meczem sparingowym, który zaplanowany został na pierwszą sobotę grudnia będzie test mecz z drugim zespołem Piasta Gliwice. Podopieczni trenera Jarosława Wójcika zimę spędzą na trzecim miejscu w swojej grupie katowickiej „Zina” Ligi Okręgowej. Gliwiczanie tracą do liderującej Jedności Przyszowice tylko trzy punkty, a do drugiego w tabeli Orła Miedary zaledwie jeden punkt, będąc zapewne wiosną jednym z kandydatów do awansu do IV ligi. Jesienią drużyna z Gliwic strzelała jak na zawołanie. Warto przytoczyć, że ze wszystkich stu zespołów wchodzących w tym sezonie w skład sześciu grup okręgowych, zaledwie liderująca w grupie katowicko – sosnowieckiej Szczakowianka Jaworzno zdobyła więcej goli od rezerw Piasta. Aż ciężko sobie wyobrazić, że zdobywając 66 bramek w piętnastu meczach można zdobyć w tej klasyfikacji ledwie drugie miejsce! Mecz z drugą drużyną Piasta Gliwice, z którą Gwarek po raz ostatni rywalizował jeszcze w rozgrywkach IV ligi w sezonie 2016/2017, zostanie rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Piekarach Śląskich przy ul. Olimpijskiej w sobotę 7 grudnia o godzinie 13:00.

 

Więcej informacji o kolejnych, zimowych sparingpartnerach Gwarka, z którymi tarnogórzanie zagrają już w przyszłym roku podamy Państwu w najbliższym czasie.

Dodaj komentarz