To był długi, wyczerpujący, ale w większości udany sezon wśród młodzieży Gwarka Tarnowskie Góry. Zwieńczeniem całorocznego wysiłku był Festyn Rodzinny, który zorganizowany został w ubiegłą sobotę na obiekcie TS Gwarek. Hasłem przewodnim wydarzenia było „Zagraj o zdrowie”, które przyświecało wielu atrakcjom przygotowanym w tym dniu dla uczestników przez organizatorów.

 

Galeria zdjęć z Festynu Rodzinnego „Zagraj o zdrowie” (fot. Marzena Stanek): TUTAJ.

 

Punktualnie w samo południe rozpoczęło się uroczyste otwarcie sobotniej imprezy. Każdy z przybyłych gości mógł miło i aktywnie spędzić ten słoneczny dzień. Dzieci trenujące w naszym Klubie, które tłumnie przybyły wraz z rodzinami, a także młodzież, która nie miała do tej pory styczności z Towarzystwem Sportowym „Gwarek”, szybko zaczęła korzystać z atrakcji. Do dyspozycji najmłodszych były dmuchane zamki i trampoliny. Młodzi zawodnicy Gwarka, których poszczególni trenerzy nie musieli długo motywować do działania, pierwszą część dnia spędzili na specjalnych testach szybkościowych, których pierwsza część odbyła się na początku roku. W międzyczasie na poszczególnych obszarach boiska głównego przygotowanych było parę mniejszych boisk, gdzie bój o zwycięstwo toczyły wymieszane drużyny dzieci oraz ich rodziców. Dla rodziców, a zwłaszcza dla Pań, dodatkowych instruktaży udzielały instruktorki z tarnogórskiej „Galerii Fitnessu i Tańca”.

 

Działo się na zewnątrz, ale także i w środku budynku klubowego działo się sporo. Przez prawie dwie godziny prowadzone były zajęcia na temat uzależnień, które miały za zadanie pokazać słuchaczom, jak należy postępować, aby nie dać się zwieść różnego rodzaju pokusom takim jak papierosy czy alkohol. Prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów zajęcia były prowadzone w dwóch grupach, a po nich instruktorzy byli do dyspozycji rodziców i odpowiadali na wiele interesujących pytań.

 

miasto_dofinansowanie

 

Odbył się także konkurs plastyczny pod tytułem „Ja i moja rodzina”, gdzie nagradzana była każda praca. Sposób stworzenia rysunku był dowolny. Do dyspozycji uczestnik miał zarówno kredki, flamastry jak i farby. Co ciekawe, sporo prac przedstawiało także naszą rodzinę, czyli klub sportowy, a na rysunkach pojawiały się fragmenty z treningów czy wspólne granie w piłkę nożna z członkami rodziny. Nagrodą oprócz dyplomu była także słodka nagroda.

 

Na sam koniec nastał czas odznaczeń za cały rok ciężkiej pracy. Każdy z trenerów, a co za tym idzie każdy z roczników trenujących w naszym Klubem miał swoje przysłowiowe „pięć minut”. Był czas na odznaczenia drużynowe, jak i te indywidualne. Jak zawsze ogromną pracę wykonali rodzice dzieci, biorących udział w wydarzeniu. Raz jeszcze Klub chciałby serdecznie podziękować za trud oraz poświęcony przygotowaniom do Festynu. Raz jeszcze chcielibyśmy podziękować panu Adamowi Ptak, właścicielowi firmy Nordis, za ufundowanie smacznych lodów dla dzieci.

nordis_reklama

Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w sobotnim Festynie! Życzymy udanych wakacji i do zobaczenia w lipcu na obozach sportowych oraz na półkoloniach w sierpniu!

Komentarze

  • izydor 26 / 06 / 2017 Reply

    brawa

  • Maciej 31 / 01 / 2020 Reply

    Adam Ptak nie jest i nigdy nie był właścicielem firmy Nordis.

Dodaj komentarz