Wieloletni członek sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny Gwarka – Grzegorz Homel, który przez ostatnie lata zajmował się w naszym klubie szkoleniem bramkarzy, kończy swój kolejny etap bogatej przygody w klubie z Tarnowskich Gór.

 

Grzegorz Homel, którego nazwisko zawsze będzie utożsamiane z Gwarkiem wielokrotnie przybywał do Tarnowskich Gór, wspomóc swoim bogatym doświadczeniem Gwarka, niejednokrotnie w ciężkich dla Klubu sytuacjach. Po raz pierwszy w roli zawodnika pojawił się na początku sezonu 2006/2007, w drugim sezonie Gwarka po awansie do Ligi Okręgowej. Niejednokrotnie uważany za najcięższy dla klubu sezon po awansie na wyższy szczebel rozgrywkowy zakończył się bezpiecznym utrzymaniem naszej drużyny, także dzięki interwencjom Grzegorza. Po jednym sezonie przerwy, zimą 2009 roku wychowanek Polonii Bytom po krótkim epizodzie w Dramie Zbrosławice ponownie zawitał do Tarnowskich Gór. Także i tym razem misja uratowania drużyny w Lidze Okręgowej również się powiodła, choć trzeba było o utrzymanie walczyć w barażach. W roli zawodnika Grzegorz Homel czynnie występował w Gwarku do sezonu 2015/2016, łącząc funkcję drugiego bramkarza z opiekunem tarnogórskich golkiperów Po raz ostatni pomiędzy słupkami w meczu o stawkę pojawił się w listopadzie 2015 roku w finałowym meczu Pucharu Polski Podokręgu Bytom z Ruchem Radzionków.

 

W trakcie drugiej części sezonu 2015/2016 obowiązki zawodowe sprawiły, że Grzegorz Homel znów zmuszony był opuścić Gwarek. Rozbrat trwał tym razem niecałe trzy lata i w swoim debiutanckim dla Gwarka sezonie na III ligowym froncie, Grzegorz Homel znów pojawił się w Gwarku Tarnowskie Góry. W ostatnich latach Grzegorz pracował z bramkarzami pierwszej drużyny Gwarka. Doskonała forma fizyczna Grzegorza sprawiła, iż w przypadku potrzeby kilkukrotnie w ostatnich latach znajdywał także w osiemnastce meczowej, co dla obchodzącego w zeszłym roku 50-te urodziny Homela było wyczynem godnym pozazdroszczenia!

 

Nazwisko nowego opiekuna tarnogórskich bramkarzy oficjalnie zostanie podane w najbliższym czasie.

 

Dziękując za wieloletni trud włożony w rozwój klubu TS Gwarek, nie mówimy żegnaj, lecz do zobaczenia! W Gwarku zawsze jesteś mile widziany!

IMG_3319

 

Dodaj komentarz