Tradycyjnie w drugiej połowie sierpnia rozpoczyna się walka wśród drużyn wchodzących w skład Podokręgu Bytom w Pucharze Polski. Trofeum wywalczonego w kwietniu tego roku broni bytomska Polonia, zaś za nami już mecze pierwszej rundy rozgrywek. Swojego rywala w kolejnej fazie turnieju poznał także Gwarek Tarnowskie Góry.

Podopieczni trenera Krzysztofa Górecko w pierwszej rundzie rozgrywek otrzymali tzw. „wolny los”, dzięki któremu awansowali do kolejnej fazy Pucharu Polski bez konieczności wychodzenia na murawę. W drugiej rundzie tarnogórzanie zagrają na wyjeździe z Odrą Miasteczko Śląskie. Nasz rywal przewodzi obecnie w bytomsko – zabrzańskiej lidze okręgowej z dorobkiem dziewięciu zdobytych punktów. Po trzech rozegranych jak dotąd kolejkach ligowych sposobu na pokonanie naszego pucharowego przeciwnika nie znalazły kolejno drużyny Silesii Miechowice, rezerw Piasta Gliwice oraz Przyszłości Ciochowice. Najlepszymi strzelcami w drużynie Odry są zdobywcy dwóch bramek Kamil Walesa, Mikołaj Michna, Szymon Wojtkowiak oraz Beniamin Ilnicki. Łącznie zawodnicy klubu z Miasteczka Śląskiego zdobyli jedenaście bramek, co jest najlepszym wynikiem we wspomnianej wcześnie bytomsko – zabrzańskiej lidze okręgowej. Także i w rozgrywkach pucharowych zespół Odry zanotował pewne zwycięstwo. W pierwszej rundzie rozgrywek pokonali oni drużynę Kolegium Sędziów Podokręgu Bytom aż 9:1.

Pary meczów II rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom:

Olimpia Boruszowice – Drama Zbrosławice

Odra Miasteczko Śląskie – Gwarek Tarnowskie Góry

Sokół Orzech – Ruch Radzionków

Rodło Górniki – Polonia Bytom

Wolne losy: Orkan Dąbrówka Wielka, Orzeł Miedary, Silesia Miechowice, Szombierki Bytom.

Dla tarnogórzan będzie to druga pucharowa wizyta w Miasteczku Śląskim w nie tak długim odstępie czasu. 5 września, a więc prawie dwa lata temu, bez jednego dnia. Także w drugiej rundzie rozgrywek beniaminek wtedy III ligi pokonał w Miasteczku Śląskim Odrę 5:0. Wynik wcale jednak nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku. Tarnogórzanie dopiero przed przerwą za sprawą Tadeusza Urbainczyka objęli prowadzenia, a kolejne bramki padły w ostatnich dwudziestu minutach drugiej połowy. Na listę strzelców oprócz wspomnianego już Urbainczyka wpisali się także Adrian Sikora, Oskar Stanik oraz dwukrotnie Mateusz Górka. Warto przypomnieć, iż to właśnie Gwarek zakończył wtedy edycję Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom jako triumfator rozgrywek.

Tegoroczny mecz pucharowy pomiędzy Odrą Miasteczko Śląskie, a Gwarkiem Tarnowskie Góry zostanie rozegrany 4 września (środa) o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Sportowej w Miasteczku Śląskim. Już teraz wszystkich kibiców bardzo serdecznie zapraszamy na to spotkanie.