Zespół Gwarka Tarnowskie Góry zwycięstwem zakończył sezon 2017/2018. Tarnogórzanie w ostatniej ligowej kolejce pokonali rezerwy zabrzańskiego Górnika 2:0 (0:0) i utrzymali trzecie miejsce w tabeli. Zwycięstwo naszej drużynie zapewniły bramki z drugiej połowy meczu. Na prowadzenie gospodarzy w 53′ minucie spotkania wyprowadził Bartłomiej Cymerys, a formalności dopełnił w 82′ minucie strzałem z bliskiej odległości Dawid Jarka. Trzecie miejsce uzyskane przez tarnogórską drużynę jest jej największym sukcesem w historii.

Skrót meczu: TUTAJ.

Konferencja prasowa: TUTAJ.

Ostatni mecz sezonu dla jednej i drugiej drużyny miał olbrzymie znaczenie. Szczególnie umotywowani do Tarnowskich Gór przyjechali goście, dla których ostatnie 90 minut sezonu miało dać odpowiedź na pytanie, czy znajdą się w stawce III-ligowców w następnym sezonie. Aby tak było, zabrzańska młodzież, wśród której nie zabrakło zawodników z szerokiego składu pierwszej drużyny Górnika, musiała w sobotę po prostu wygrać. Drużyna Gwarka, w której zabrakło pauzujących za kartki Sławomira Pacha, Andrzeja Wiśniewskiego, a także kontuzjowanych Remigiusza Curyły, Oskara Stanika, Kamila Cholerzyńskiego, Mateusza Korzusa czy Adriana Sikory, w przypadku zwycięstwa miała jeszcze matematyczne szanse na zajęcie pierwszego miejsca w grupie. W składzie pojawił się za to powracający po kontuzji Grzegorz Fonfara.

Obydwie drużyny grały z początku zachowawczo i długo nie potrafiły przeprowadzić składnej akcji. Każdy z zespołów wyczekiwał na ruch swojego boiskowego rywala. Bramki zaczęły padać jednak padać dopiero w drugiej połowie spotkania. W 53′ minucie meczu w polu karnym Górnika pozostał Bartłomiej Cymerys, który sprytnie wyczytał zamiary obrońców Górnika. Nasz stoper powalczył o górną piłkę i następnie skierował ją do bramki zabrzan. Zdobywca pierwszego gola w meczu miał swój udział również przy drugiej bramce, kiedy to po rzucie rożnym zgrał futbolówkę do Dawida Jarki, a ten z najbliższej odległości pokonał Daniela Bielicę. Zabrzanie również mieli w meczu swoje sytuacje. Najbliżej zdobycia bramki był Dariusz Pawłowski. Piłka po uderzeniu zawodnika Górnika odbiła się od słupka.

Zwycięstwa Skry Częstochowa oraz Ślęzy Wrocław spowodowały, iż zespół z Tarnowskich Gór w swoim debiutanckim sezonie w III lidze zajął trzecie miejsce. Wywalczony najniższy stopień podium to nagroda za cały ciężki sezon pracy. Przez drużyną trenera Krzysztofa Górecko teraz czas urlopów. Do zajęć nasi zawodnicy wrócą 5 lipca.

TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY – GÓRNIK II ZABRZE SSA 2:0 (0:0)