Ostatni miesiąc 2016 roku obfitował w wiele plebiscytów sportowych. Po raz kolejny dzięki bardzo dobrym wynikom naszej drużyny, poczynania Gwarka zarówno jako zespołu, jak i indywidualności poszczególnych piłkarzy tarnogórskiego zespołu nie mogły zostać niezauważone. Portal SportTG przeprowadził dwie ankiety, w których kibice głosowali na „Najlepszą drużynę w 2016 roku” oraz na „Najlepszego Sportowca 2016” w Powiecie Tarnogórskim. Zarówno w jednym, jak i w drugim głosowaniu Gwarek znalazł się na podium.

 

Wraz z początkiem grudnia portal SportTG opublikował ankietę na „Najlepszą drużynę 2016 roku”. Wyniki głosowania opublikowane zostały tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Do walki stanęło pięć drużyn, które reprezentowało trzy dyscypliny sportowe. Pierwsze miejsce przypadło żeńskiej drużynie siatkarskiej MKS Sokół Radzionków, a tuż za ich plecami uplasowała się drużyna koszykarzy KKS Tarnowskie Góry. Na pozostałych trzech miejscach uplasowały się drużyny piłkarskie, a najniższy stopień podium należał do Gwarka Tarnowskie Góry, który rok 2016 kończy tytułem mistrza jesieni w I grupie IV ligi śląskiej.

 

Wyniki plebiscytu na „Najlepszą drużynę 2016 roku” w Powiecie Tarnogórskim:

 1. MKS Sokół Radzionków – 568 głosów
 2. KKS Tarnowskie Góry – 514 głosów
 3. TS Gwarek Tarnowskie Góry – 106 głosów
 4. HKS Odra Miasteczko Śląskie – 68 głosów
 5. LKS Drama Zbrosławice – 8 głosów

 

Przerwa świąteczno-noworoczna to czas na oddawanie głosów w drugiej kategorii. Tym razem lista sportowców startujących do tytułu „Najlepszego sportowca 2016 roku” w Powiecie Tarnogórskim wydłużyła się do 10 nazwisk, reprezentujących 8 dyscyplin sportowych. Gwarek reprezentował Marcin Rosiński, który w grudniu został wybrany przez kibiców Gwarka „Piłkarzem Roku 2016”. Ostatecznie nasz zawodnik zajął trzecie miejsce, a zwyciężył były zawodnik Gwarka Tarnowskie Góry – Tadeusz Urbainczyk, który reprezentując przez ostatnie sześć miesięcy barwy lidera IV grupy katowickiej „Zina Ligi Okręgowej” Odry Miasteczko Śląskie, zdobył 27 bramek w 15 meczach ligowych.

 

Wyniki plebiscytu na „Najlepszego sportowca 2016 roku” w Powiecie Tarnogórskim:

 1. Tadeusz Urbainczyk (HKS Odra Miasteczko Śląskie) – 741 głosów
 2. Jakub Żmudziński (UKS „Dwójka” JUDO Tarnowskie Góry) – 618 głosów
 3. Marcin Rosiński (TS Gwarek Tarnowskie Góry) – 298 głosów
 4. Michał Nikiel (KKS Tarnowskie Góry) – 297 głosów
 5. Piotr Rocki (KS Ruch Radzionków) – 23 głosów
 6. Patrycja Kapała (MKS-MOS Płomień Sosnowiec) – 21 głosów
 7. Wojciech Ogrodnik (MKS Park Wodny Tarnowskie Góry) – 18 głosów
 8. Marta Lubos (TKS Karate Tarnowskie Góry) – 17 głosów
 9. Kuba Kuzia (Surfing) – 12 głosów
 10. Paweł Czaja (UKS Olimpijczyk Nowe Chechło) – 3 głosów

 

Wszystkim sportowcom oraz drużynom serdecznie gratulujemy!

Dodaj komentarz