Komisja ds. Licencji Klubowych III ligi grupy 3 przyznała naszemu klubowi licencję na grę w III lidze w sezonie mistrzowskim 2020/2021. Złożona z przedstawicieli Lubuskiego, Dolnośląskiego, Opolskiego, a także Śląskiego Związku Piłki Nożnej komisja przychylnie odniosła się do wniosków zdecydowanej większości aspirujących do gry III-ligowców. To oznacza, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby Gwarek w najbliższym sezonie przystąpił do swojego czwartego sezonu na III-ligowym froncie.

 

Jak już wcześniej informowaliśmy za pośrednictwem naszej strony internetowej, za prowadzenie sezonu 2020/2021 w rozgrywkach 3 grupy piłkarskiej III ligi odpowiedzialny będzie Opolski Związek Piłki Nożnej, który przysłowiową „pałeczkę” przejmie we własne władanie przez jeden rok od Śląskiego ZPN. Komisja, w skład której weszło trzech przedstawicieli Opolskiego ZPN, jako organu prowadzącego rozgrywki, a także po dwóch przedstawicieli pozostałych związków, licencję umożliwiającą przystąpienie do sezonu 2020/2021 przyznała następującym klubom:

 1. GKS Pniówek ’74 Pawłowice
 2. BTS Rekord Bielsko-Biała
 3. TS Gwarek Tarnowskie Góry
 4. Górnik II Zabrze S.S.A.
 5. KS ROW 1964 Rybnik
 6. Ruch Chorzów S.A.
 7. MKS Miedź II Legnica
 8. MKS Piast Żmigród
 9. Zagłębie II Lubin S.A.
 10. MKS Kluczbork
 11. BTP Stal Brzeg
 12. LZS Starowice Dolne
 13. Lechia Zielona Góra
 14. MKS Ruch Zdzieszowice
 15. BS Polonia Bytom Sp. z o.o.

 

Szesnastym klubem, który otrzymał licencję na grę w przyszłym sezonie w 3 grupie piłkarskiej III ligi jest Polonia-Stal Świdnica, która zwyciężyła w rozgrywkach wschodniej grupy IV ligi dolnośląskiej. Aby jednak świdniczanie cieszyli się z gry na wyższym szczeblu rozgrywkowym, muszą pokonać w barażowym dwumeczu triumfatora zachodniej grupy IV ligi dolnośląskiej – Apis Jędrzychowice. Zwycięzca dwumeczu, który zostanie rozegrany pod koniec czerwca w sezonie 2020/2021 zasili szeregi III-ligowców.

 

Przypomnijmy, że również w naszym województwie na IV-ligowym szczeblu czekać będzie baraż. Tym razem jednak losy awansu do III ligi rozstrzygną się nie w dwóch jak do tej pory było meczach, a w jednym. Na neutralnym boisku w Łaziskach Górnych, 20 czerwca spotkają się zwycięzcy dwóch grup IV ligi śląskiej – Szombierki Bytom oraz LKS Goczałkowice – Zdrój. W roli beniaminków w sezonie 2020/2021 wystąpią również drużyny, które automatycznie z pierwszych miejsc swoich IV lig uzyskały awans. Pierwsze miejsce w IV lidze lubuskiej zajęła Warta Gorzów Wielkopolski, która wyprzedziła rywala „zza miedzy” Stilon o trzy punkty i po jednorocznym rozbracie z III ligą ponownie zagra na tym poziomie. Kolejną nową drużyną w rozgrywkach III ligi grupy 3 będzie reprezentant opolskiej IV ligi – Polonia Nysa. Drużyna, która zdominowała jesień w województwie opolskim wyprzedziła drugie w tabeli Porawie Większyce aż o 10 punktów.

 

Oficjalny skład 3 grupy III ligi w sezonie 2020/2021 poznamy zapewne w połowie lipca. O ile baraże wyłonią dwóch ostatnich beniaminków III ligi, tak czekać musimy jeszcze na rozwiązania w II lidze, gdzie występuje kilka drużyn zagrożonych terytorialnym spadkiem do naszej grupy III ligi. Ponadto nie wiemy również jaki odcisk na dotychczasowym funkcjonowaniu klubów piłkarskich zostawi sytuacja gospodarcza w naszym kraju związana z pandemią koronawirusa. Na dzień dzisiejszy wątpliwy jest start w rozgrywkach, mimo uzyskania licencji na grę w tej lidze, choćby takich drużyn jak Ruch Zdzieszowice czy LZS Starowice Dolne.

 

Z opublikowanego dziś ramowego terminarzu rozgrywek III ligi grupy 3 w sezonie 2020/2021 wynika, że start rozgrywek zaplanowany został na sobotę 8 sierpnia i zakłada rozegranie aż sześciu meczów ligowych w samym sierpniu. Na dzień dzisiejszy trudno jednak powiedzieć w stu procentach kiedy zainaugurujemy nowe rozgrywki, a także z jakimi zespołami przyjdzie nam się mierzyć.

 

 

Dodaj komentarz