Happy endem zakończyła się podróż tarnogórzan do Dębieńska, w którym ekipa ze Srebrnego Miasta zwyciężyła 3:1 z Decorem Bełk po bramkach Norberta Jaszczaka i Patryka Grychtolika, a także trafieniu samobójczym.

Powrót do walki o punkty coraz bliżej, ale wygląda na to, że optymalne ustawienie Gwarka zaczyna coraz lepiej wyglądać, a sama gra zdecydowanie sprawniej funkcjonuje. Dzisiejszy mecz był tego doskonałym przykładem, ponieważ zawodnicy w ogromnej mierze dzięki bardzo dobrej realizacji założeń taktycznych wygrali to spotkanie.

W pierwszej odsłonie gry Gwarek przejął inicjatywę, kontrolując spotkanie i kreując sytuacje bramkowe. Worek z bramkami otworzył w 29 minucie Norbert Jaszczak, który w kontrataku minął kilku rywali i „położył” bezradnego bramkarza płaskim strzałem przy słupku. Do przerwy było jeszcze kilka okazji na zdobycie gola, ale tarnogórzanie musieli się wstrzymać aż do wznowienia gry po przerwie.

Po dokonaniu kilku roszad trener Łukasz Ganowicz wpuścił na boisko kolejnych zawodników i ten dopływ świeżej energii pozwolił na zwiększenie przewagi na boisku. W 54 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony boiska przed szansą na zdobycie gola stanął Dawid Jarka, lecz został uprzedzony przez obrońcę gospodarzy. Defensor bełczan zrobił to jednak na tyle niefortunnie, że pokonał tym strzałem własnego golkipera.

W 68 minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania, łapiąc kontakt i od tego momentu mecz stał się nieco rwany. Do samego końca zespół Decoru usiłował doprowadzić do wyrównania, ale ten pomysł wybił im z głowy Patryk Grychtolik, który, a jakże, popisał się potężnym uderzeniem z dystansu w ostatniej akcji meczu, pozwalając bramkarzowi na popełnienie błędu i wpakowanie piłki do własnej siatki.

W przyszłą sobotę czeka nas ostatni sparing tej zimy, a rywalem Gwarka w Czańcu będzie miejscowy LKS.

Decor Bełk 1:3 TS Gwarek

Bramki: Jaszczak 29′, sam. 54′, Grychtolik 90′

GWAREK: Tobor (45′ Bodys) – Grychtolik, Przystalski (45′ testowany), testowany (45′ Barbus), testowany (45′ Joachim), Ziemianek (70′ Timochina) – Rakowiecki (73′ Tonia), Borycka (60′ Wiszniowski), Jaszczak (64′ Skrzyniarz), testowany (80′ Waniek) – testowany