Piękna jesienna pogoda, ogromne zaangażowanie, olbrzymia dawna dobrego humoru oraz jeden, wspólny cel. To wszystko towarzyszyło wielkiemu wydarzeniu, które w ubiegły weekend odbyło się na naszym stadionie. Podczas wyjazdowego meczu pierwszej drużyny Gwarka w Gorzowie Wielkopolski, na obiekcie piłkarskim w Tarnowskich Górach odbyło się wielkie sprzątanie stadionu, w którym udział wzięło na przestrzeni paru godzin blisko 50 ludzi związanych z naszym Klubem.

 

Galeria zdjęć z jesiennego sprzątania stadionu Gwarka: TUTAJ.

 

Zapału do pracy nie można było nikomu odmówić. Na zbiórkę w asyście grabek, worków, dmuchawek oraz ciepłych ubrań stawili się zarówno członkowie zarządu klubu, jak i sponsorzy, pracownicy, trenerzy, dzieci uczęszczające do naszej Akademii Piłkarskiej wraz z rodzicami oraz szeroko pojęte grono sympatyków naszego klubu. Podzielone na grupy zespoły szybko wzięły się do pracy. Każda grupa posiadała swój sektor, za który odpowiadała. Oprócz liści, których przez jesienny okres przybyło na obiekcie Gwarka do koszy na śmieci powędrowały również zalegające na stadionie odpady. Po blisko trzech godzinach pierwsza część akcji została zaliczona, a ilość posprzątanych szybko liści pokazała, jak bardzo zgrane były podzielone zespoły.

 

Czym jednak byłoby spotkanie na Gwarku bez rozgrywania meczu piłkarskiego? Oczywiście w nagrodę za spełnienie obywatelskiego obowiązku rozegrano na płycie głównej stadionu Gwarka mini turniej, w którym wzięły udział zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Wymieszane składy pokazały, jak dobrze jest w stanie porozumieć się na boisku młodsza generacja zawodników z ich nieco starszymi odpowiednikami. Na wszystkich w budynku klubowym czekał mały poczęstunek, a także ciepłe napoje, które bardzo przydały się w te słoneczne, choć chłodne, sobotnie przedpołudnie.

 

Dziękujemy z tego miejsca wszystkim tym, którzy wzięli akcji w sprzątaniu liści na naszym obiekcie. Mimo dnia wolnego od pracy liczba osób chętnych przerosła nasze oczekiwania. Wasza pomoc jest nieoceniona!

 

Bardzo serdecznie dziękujemy panu Marcinowi Sojce oraz firmie „SOJKA OGRODNICTWO” za możliwość wypożyczenia sprzętu ogrodniczego!

Dodaj komentarz