Do rozpoczęcia nowego sezonu ligowego pozostał nieco ponad tydzień, więc czas podzielić się z naszymi Kibicami pierwszymi, nowymi zawodnikami, którzy reprezentować będą Gwarka w nadchodzącym sezonie III ligi. Rozpoczniemy tradycyjnie od młodzieżowców.

 

Pierwszą dwójkę nowych zawodników Gwarka tworzą młodzieżowcy Oskar Skrzyniarz oraz Paweł Kulisz, o których więcej można przeczytać poniżej:

Oskar Skrzyniarz (2001) jest młodzieżowcem, który dotychczas całą swoją piłkarską karierę spędził w klubach z Zabrza. Wychowanek Promotora Zabrze występował w sezonie 2013/2014 w Śląskiej Lidze Trampkarzy, gdzie był podstawowym zawodnikiem swojej drużyny. Zaowocowało to transferem do Górnika Zabrze, w którym spędził kolejne cztery sezony, przechodząc drogę do wieku Juniora. Od sezonu 2018/2019 jest zawodnikiem MKS-u Zaborze, w którym występował przez ostatnie dwa lata. Już pierwszy sezon z Oskarem w składnie MKS zakończył awansem do I Ligi Wojewódzkiej Juniorów. Z zespołem Gwarka Oskar przebywa od początku letniego okresu przygotowawczego i wierzymy, że będzie w najbliższym sezonie mocnym punktem Gwarka, do którego Oskar został wypożyczony na najbliższy rok.

 

Paweł Kulisz (2000) jest wychowankiem UKS-u Ruchu Chorzów. Wysoki defensor szerzej kibicom dał się poznać od sezonu 2013/2014, kiedy to rywalizował m.in. ze swoim obecnym kolegą z drużyny Kevinem Kołodziejem oraz niedawnym zawodnikiem Gwarka, Damianem Kowalczykiem, a także Patrykiem Sikorą czy Mateuszem Winierzem, obecnie graczami Ruchu Chorzów w rozgrywkach Trampkarzy. Swój pierwszy sezon z Ruchu zakończył z dziesięcioma bramkami, stając się tym samym pewnym punktem swojej drużyny, która wywalczyła awans do wyższej ligi. Kolejny awans Paweł zaliczył z drużyną Juniorów Ruchu Chorzów w sezonie 2017/2018. Po osiągnięciu wieku Juniora, w sezonie 2019/2020 Paweł Kulisz trafił na wypożyczenie do triumfatora rozgrywek pierwszej grupy IV ligi Śląskiej, Szombierek Bytom. Najbliższy sezon nasz nowy nabytek spędzi na wypożyczeniu właśnie w Gwarku.

 

Naszych nowych zawodników serdecznie witamy w Gwarku i życzymy im samych udanych spotkań w barwach nowego Klubu! A już za niedługo przedstawimy kolejnych nowych zawodników Gwarka Tarnowskie Góry!

 

Dodaj komentarz