Nagrody dla najlepszych zawodników Gwarka Tarnowskie Góry w 2019 roku rozdane. W połowie grudnia odbyła się w budynku klubowym Gwarka coroczna, piłkarska gala, podsumowująca wszystko to, co działo się w naszym Klubie przez ostatni rok. Motywem przewodnim jak co roku było wyłonienie najlepszych zawodników tarnogórskiego Gwarka, których w internetowej sondzie wybierali kibice. Głównymi zwycięzcami Gali okazali się Konrad Pipia, Patryk Joachim, Patryk Timochina, a także Kamil Bętkowski, który otrzymał najważniejszą nagrodę – miano „Piłkarza Roku”.

 

Galeria zdjęć z „Piłkarskich Oscarów Gwarka 2019” (fot. Marzena Stanek): TUTAJ.

Materiał wideo zamieszczony przez TVP Katowice we wiadomościach sportowych (materiał dostępny od 2:28): TUTAJ.

 

Podczas jubileuszowej, piątej edycji „Piłkarskich Oscarów Gwarka” nie zabrakło również nagród specjalnych. Kończący się powoli rok przyniósł Gwarkowi nie tylko ponowne miejsce w czołówce drużyn III ligi, ale w Klubie działo się również wiele innych rzeczy, o których mówi się znacznie mniej. Pierwszym laureatem nagrody specjalnej został kierownik drużyny Gwarka, Bartłomiej Podolski. Zapowiedzią laureata był specjalny materiał wideo, w którym przedstawiono Bartka z jego wielu lat pracy w Gwarku. Człowiek orkiestra w naszym Klubie, bowiem był nie tylko zawodnikiem, ale i fizjoterapeutą czy masażystą, a obecnie w Gwarku pełni funkcję kierownika drużyny, którą łączy z opieką nad młodszymi zawodnikami Gwarka z drużyny rezerw. Podczas rundy jesiennej urodzonemu w Tarnowskich Górach Podolskiemu „stuknęło” 600 meczów w barwach swojego ukochanego Klubu. Wynik trzeba przyznać niesamowity, którym mało kto może się pochwalić. Bartkowi pamiątkową koszulkę z nazwiskiem „Podolski” oraz numerem 600 wręczył Prezes Honorowy Gwarka, pan Marek Porada.

IMG_4848

 

Dobry rok zanotowały również drużyny młodzieżowe Gwarka Tarnowskie Góry. Młodzi zawodnicy z każdej kategorii wiekowej walczyli przez cały rok dumnie reprezentując swój Klub. Tutaj zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią się nieco zatrzymamy. Kolejna nagroda specjalna powędrowała w ręce jednego z trenerów Akademii Piłkarskiej Gwarka, który może pochwalić się niezwykle udaną rundą jesienną w wykonaniu swoich zawodników. Podczas przerwy pomiędzy rozgrywkami wychowanek Gwarka, Piotr Ibrom został trenerem grupy Orlika Młodszego, z którą przystąpił do rozgrywek ligowych. Pod wodzą trenera Ibroma młodzi zawodnicy Gwarka przeszli rundę „jak burza”, wygrywając wszystkie mecze w lidze, zasłużenie awansując do wyższej ligi. Sukces ten nie mógł zostać niezauważony. Niestety Piotrek nie mógł być obecny na Gali, ponieważ wraz z innymi młodymi trenerami Gwarka przebywali na kursie trenerskim organizowanym przez Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach. Stale podnoszone przez naszych trenerów kwalifikacje pokazują, że Gwarek obiera dobry kierunek w kształceniu naszej młodzieży. Nieobecnego trenera Piotra zastępował Lucjan Ibrom, Członek Zarządu TS Gwarek Tarnowskie Góry. Nagrodę w tej kategorii wręczyli właściciele jednego ze sponsorów Gwarka, firmy Biogeneza, panowie Henryk Jokiel oraz Kristian Kidala, którzy od lat aktywnie wspierają tarnogórską młodzież. 

IMG_4861

 

Podążając dalej szlakiem młodzieżowym warto wspomnieć jeszcze dwóch nagrodzonych zawodników Gwarka. Oprócz czterech najważniejszych kategorii dotyczących pierwszej drużyny, tradycją podczas gali sportowych jest nagradzanie najlepiej rozwijających się piłkarsko młodych piłkarzy. Pierwszym nagrodzonym został podstawowy zawodnik drużyny Juniorów – Szymon Kyi. Młody zawodnik pokazuje swoim kolegom z drużyny, że ciężka praca na treningach może dać tylko dobre rezultaty. 16-letni Szymon otrzymywał już wiosną powołania do drugiej drużyny Gwarka, która w oparciu o swoich wychowanków ma być drogą tarnogórskiej młodzieży do pierwszego zespołu. Nagrodę specjalną wręczył Szymonowi asystent trenera pierwszej drużyny Gwarka, pełniący również funkcję trenera zespołu rezerw, Bartłomiej Cymerys.

IMG_4919

 

Wspomniana już drużyna rezerw również zanotowała jesienią dobry wynik. Znajdująca się obecnie po swojej reaktywacji na miejscu premiowanym awansem do A-klasy druga drużyna, również była obecna podczas piłkarskiej gali. To właśnie spośród tej drużyny wyłoniono kolejnego nagrodzonego przez Klub zawodnika. „Nadzieja Gwarka” to nagroda, której adresatem jest młody zawodnik tarnogórskiego Klubu, który znajduje się już pod stałą obserwacją sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny, w którym pokładane są spore nadzieje. Laureatami w poprzednich edycjach byli m.in. Sebastian Dworaczek, czyli pełnoprawny zawodnik III-ligowca czy Mateusz Korzus, który obecnie występuje na wypożyczeniu w Orle Miedary, trenujący jednak cały czas z Gwarkiem. W tym roku „Nadzieją Gwarka” został 17-letni Oskar Ziemianek, który z każdym rokiem czyni coraz większe postępy. Oskar już od jakiegoś czasu stale trenuje z drużyną Seniorów, a swoje umiejętności mógł zaprezentować podczas dwóch ostatnich gier kontrolnych Gwarka w tym roku. Życzymy Oskarowi bardzo gorąco, aby poszedł drogą swoich nieco starszych kolegów i pokazał, że miejsce w pierwszej drużynie mimo młodego wieku już mu się po prostu należy. Aby podkreślić rangę tej nagrody, osobą, która przekazała ją zwycięzcy wybrano trenera pierwszej drużyny Gwarka, Krzysztofa Górecko. Ciężko zatem o lepszą motywację dla tego młodego zawodnika!

IMG_4925

 

Ostatnia nagroda specjalna wspomniała zawodnika, który po czterech latach spędzonych w Gwarku w przerwie letniej opuścił nasz Klub. Mateusz Śliwa, bo o nim mowa w klubie z Tarnowskich Gór spędził cztery sezony, zaliczając 129 oficjalnych meczów w naszych barwach, w których strzelił 6 bramek. Sprawy zawodowe niestety uniemożliwiły pojawienie się na Gali Mateuszowi, jednak w jego imieniu z rąk Członka Zarządu TS Gwarek Tarnowskie Góry Mirosława Burczyka, pamiątkową koszulkę przypominającą liczbę oficjalnych meczów Mateusza Śliwy w Gwarku odebrał najbardziej doświadczony zawodnik w tarnogórskiej drużynie, Sławomir Pach. W imieniu drużyny Sławek przypomniał, jak wiele Klub oraz zawodnicy zawdzięczają swojemu byłemu koledze z drużyny. Wybór Sławka nie był przypadkowy, ponieważ mało kto wie, że to właśnie Sławek Pach wraz z Mateuszem Śliwą dziennie podróżowali na treningi do Tarnowskich Gór jednym samochodem. Nagrodę dla Mateusza zapowiedział specjalny, wzruszający materiał wideo, przedstawiający jego pobyt w Gwarku.

IMG_4878

 

Przechodzimy już zatem do czterech kategorii, wchodzących w skład Piłkarskich Oscarów Gwarka. Tradycyjnie już pierwsza nagroda wyłoniła „Odkrycie Roku”. Materiał wideo zapowiedział pięciu nominowanych zawodników w tej kategorii, a byli nimi Sebastian Dworaczek, Patryk Joachim, Damian Kowalczyk, Konrad Pipia oraz Tomasz Polak. Głosami kibiców do nagrodzonych w poprzednich latach Sebastiana Dworaczka, Sebastiana Pączki, Rafała Kulińskiego oraz Dawid Hewlik dołączył w tym roku Konrad Pipia, który nieznacznie pokonał w internetowym głosowaniu Patryka Joachima. 20-letni młodzieżowiec do Gwarka trafił na zasadzie wypożyczenia z GKS-u Tychy w styczniu i przez cały kalendarzowy rok był podstawowym graczem talii Krzysztofa Górecko. Mamy nadzieję, że w drugiej części sezonu Konrad również będzie z powodzeniem walczył o miejsce w podstawowej jedenastce. Nagrodę w tej kategorii wręczył Konradowi właściciel firmy Przybyła Transport, pan Rafał Przybyła.

przybyla

 

Później nastał czas na wybór najładniejszej bramki strzelonej przez zawodników Gwarka w 2019 roku. Nagroda o tyle ważna, iż królewskie berło w tej kategorii od dwóch lat było posiadaniu Grzegorza Fonfary. Niesłychanie doświadczony zawodnik, specjalista od zdobywania pięknych goli od dwóch lat niepodzielnie rządził w tej kategorii. Wcześniej w tej kategorii, przed dominacją Fonfary zwyciężali Rafał Kuliński oraz Dawid Hewlik. Tym razem autora najładniejszej bramki szukaliśmy wśród nominowanych postaciach Dawida Jarki, Sebastiana Pączko, Mateusza Mazurka, Przemysława Oziębały oraz Patryka Joachima. Przez najbliższy rok te zaszczytne miano będzie nosił Patryk Joachim, który pięknym lobem w zwycięskim meczu z Rekordem Bielsko-Biała zdecydowanie wygrał z resztą konkurencji. Patrykowi nagrodę za zwycięstwo wręczyli Państwo Anna i Adam Buglowscy, właściciele firmy TripBus, która z powodzeniem zajmuje się m.in. transportem wszystkich naszych drużyn na swoje mecze.

tripbus

 

W przedostatniej kategorii wyłoniliśmy największego „Walczaka Roku”. Nagroda, która dla każdego zawodnika jest bardzo ważna ukazuje nieraz ciężką role, z którą musi mierzyć się zawodnik na boisku przez pełne dziewięćdziesiąt minut. Jeżeli spojrzymy na zwycięzców z poprzednich edycji, czyli na Jakuba Dyląga, Bartłomieja Cymerysa, Adama Dzido oraz Marka Kasprzyka to na pierwszy rzut oka można zauważyć, iż przeważnie zwyciężali w nich zawodnicy defensywni, lub jak w przypadku Jakuba boczny obrońca, który przez cały mecz musi mieć oczy dookoła głowy. Nominowani do tej kategorii przez sztab szkoleniowy Gwarka zostali w tym roku mający już na swoim koncie zwycięstwo w poprzednich edycjach Jakub Dyląg oraz Adam Dzido oraz Konrad Pipia, Szymon Przystalski, a także Patryk Timochina. Zwycięzca nagrodę odebrał z rąk pani Katarzyny Porady, a więc właścicielki Biura Rachunkowego Katarzyna Porada. W tym roku przypadła ona Patrykowi Timochinie, który na zwycięstwo czekał… przez wszystkie edycje konkursu! Najdłużej obecnie grający w Gwarku zawodnik nominowany był w tej kategorii we wszystkich poprzednich edycjach. Tym razem sen się ziścił i zasłużenie miano „Walczaka Roku” przypadło Patrykowi Timochinie!

 

biuro-porada_reklama

 

Filmowym scenariuszem dotarliśmy do ostatniej, najważniejszej kategorii podczas tegorocznych nagród. Tytuł „Piłkarza Roku” podczas swojego pobytu w Gwarku Tarnowskie Góry odbierali już Adam Dzido, Andrzej Wiśniewski, Marcin Rosiński oraz Sławomir Pach. O wadze tej niezwykle prestiżowej nagrody niech świadczy fakt, że aż trójka z czterech nagrodzonych w tej kategorii zawodników w dalszym ciągu są zawodnikami Gwarka. W tym roku o miano tego najlepszego walczyli sprowadzony latem do Tarnowskich Gór, mający na swoim koncie wiele meczów oraz goli na szczeblu centralnym Kamil Bętkowski, kapitan Gwarka, czołowa postać Klubu Kamil Cholerzyński, najlepszy strzelec drużyny w rozgrywkach III ligi Sebastian Pączko oraz podstawowi zawodnicy Gwarka, zwycięzcy konkursu z poprzednich lat Sławomir Pach oraz Andrzej Wiśniewski. W tej kategorii głosy kibiców rozłożyły się niezwykle równo, co świadczy o bardzo dobrym podejściu do sprawy. Każdy z tych pięciu zawodników posiada olbrzymie umiejętności, jednak wygrać mógł tylko jeden. Zdaniem kibiców najbardziej na tą nagrodę zasłużył Kamil Bętkowski, dla którego jest to pierwsze pół roku w Tarnowskich Górach, i z pewnością nie ostatnie! Gol w zwycięskim meczu z Ruchem Chorzów, udane zagrania, asysty oraz pozostałe gole w lidze pozwoliły mu zapoznać się z tarnogórską publicznością w najlepszym stylu. Popularny „Kola” wyprzedził deptających mu po piętach w głosowaniu Andrzeja Wiśniewskiego oraz Kamila Cholerzyńskiego, a nagrodę odebrał z rąk sponsora generalnego naszego Klubu, pana Adriana Chabiora, właściciela firmy Nexus.

nexus_reklama

 

Po części oficjalnej nastał czas na wspólne rozmowy oraz podsumowania kończącego się roku. Piąta edycja naszej zabawy dobiegła końca. Przyniosła ona kolejne rozstrzygnięcia, które znajdą swoje właściwe miejsca w klubowej historii. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy im kolejnych udanych meczów w nowym, 2020 roku, dumnie reprezentując nasz Klub.

 

Dziękujemy również wszystkim kibicom za udział w naszej zabawie. W najbliższym czasie rozlosujemy wśród nadesłanych zgłoszeń nagrody niespodzianki, ufundowane przez sponsorów Gwarka. Triumfatorom zostaną wysłane zwrotne wiadomości mailowe, które służyły jako głosy w naszym konkursie. Informacja o rozesłaniu do zwycięzców wiadomości ukaże się na naszych portalach społecznościowych.

fundatorzy

Dodaj komentarz