Kolejny piękny jubileusz ma na swoim koncie klub z województwa Śląskiego. Jeszcze nie tak dawno delegacja naszego Klubu była obecna na obchodach 100-lecia Ruchu Radzionków, a nowy rok kalendarzowy przyniósł innej śląskiej drużynie możliwość wstąpienia w ten zacną grupę tzw. „stulatków”. Dokładnie dwa dni temu, a więc w sobotę 4 stycznia minęło równo sto lat od założenia kolejnego zasłużonego dla rozwoju śląskiej piłki nożnej klubu, Polonii Bytom.

 

Obchody okrągłego jubileuszu Polonii Bytom rozpoczęły się równo sto dni od jej założenia, a więc 4 stycznia. W sobotę pierwszym punktem obchodów 100-lecia klubu była uroczysta Msza Święta, która odbyła się w Kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Bytomiu – Szombierkach o godzinie 11:00. Później, w tym samym dniu w hali „Na Skarpie” odbył się organizowany przez Stowarzyszenie Kibiców Klubu Polonia Bytom turniej z udziałem zaproszonych drużyn z całej Polski, w którym można było zobaczyć obecnych oraz dawnych zawodników klubu z Bytomia. Jak zapewniają organizatorzy to dopiero początek imprez towarzyszących z okazji setnych urodzin klubu, które będą się odbywać w poszczególnych terminach przez cały rok kalendarzowy.

 

Polonia Bytom to jeden z najbardziej zasłużonych klubów piłkarskich w naszym regionie. Dwukrotne Mistrzostwo Polski zdobyte w 1954 oraz 1962 roku czynią ją jedną z najbardziej utytułowanych drużyn piłkarskich, z którymi przyszło nam się mierzyć w tegorocznych rozgrywkach III ligi. Polonia w swojej bogatej historii ma również na swoim koncie zdobywane czterokrotnie tytułu Wicemistrza Polski, a także jest trzykrotnym finalistą Pucharu Polski. Jako jedna z nielicznych drużyn posiada również w swoim dorobku sukcesy na arenach międzynarodowych, czego dowodem jest zwycięstwo w Pucharze Karla Rappana w sezonie 1964/65. W tym sezonie drużyna Polonii występuje wraz z Gwarkiem Tarnowskie Góry w rozgrywkach piłkarskiej 3 grupy III ligi, gdzie zakończyła rundę jesienną jako beniaminek rozgrywek na wysokim, trzecim miejscu.

 

Warto również zaznaczyć, iż oprócz sekcji piłkarskiej Polonia Bytom to także sekcje hokeja na lodzie kobiet oraz drużyn młodzieżowych, sekcja koszykarska, a także występująca w polskiej Superlidze sekcja tenisa stołowego. To pokazuje tylko, jak wiele osób skupia wokół siebie świętująca swój okrągły jubileusz niebiesko-czerwona rodzina.

 

Zarząd Towarzystwa Sportowego „Gwarek” Tarnowskie Góry pragnie z okazji 100-lecia założenia klubu Polonia Bytom złożyć Szanownemu Jubilatowi życzenia dalszych sukcesów sportowych i wychowania kolejnych, związanych z naszym regionem sportowców. Wszystkiego najlepszego!

Dodaj komentarz