Porażką zakończyli sezon piłkarze Gwarka Tarnowskie Góry, którzy ulegli rezerwom Górnika Zabrze 2-1. Strzelcami bramek byli Marcin Wodecki i Peter Juritka dla gospodarzy, a także Karol Stanek dla gości.

Środowe spotkanie 34 kolejki, wieńczące sezon 2021/2022 toczyło się w bardzo wyrównanych okolicznościach. Górnik, podobnie jak Gwarek, miał swoje okazje do zdobycia bramek w  tym spotkaniu, lecz w ostatecznym rozrachunku okazał się o tę jedną bramkę skuteczniejszy.

W 10 minucie prowadzeni mogli objąć goście, gdy Michał Rakowiecki, po sprytnej wcince Norberta Jaszczaka, stanął oko w oko z bramkarzem, lecz jego lob pofrunął ponad poprzeczką. Po upływie 23 minut to Górnik miał niezwykle groźną okazję – po rzucie rożnym najwyżej w polu karnym wyskoczył Kamil Surowiec i gdy wszyscy myśleli, że piłka znajdzie się w siatce, ta odbiła się od poprzeczki i zatańczyła na linii bramkowej, skąd przytomnie wyekspediował ją kapitan Gwarka, Dawid Jarka.

To co nie udało się Górnikom w 23 minucie, przyniosło skutek cztery minuty później. Po podaniu Jakuba Kotko zupełnie niepilnowany w polu karnym tarnogórzan był Marcin Wodecki, co zemściło się natychmiast na podopiecznych Łukasza Ganowicza, bowiem popularny Pszczółka uderzył na bramkę, a piłka przeturlała się obok kompletnie bezradnego w tej sytuacji Mateusza Rosoła.

W 36 minucie świetną akcją popisał się Nikodem Zielonka, który minął kilku rywali i huknął na bramkę, lecz Zupa czujnie stał na posterunku, parując uderzenie na rzut rożny.

Pomimo ataków z obu stron boiska, żadna z drużyn nie zdołała już podwyższyć swojego bramkowego konta w pierwszej części gry i na przerwę to zabrzanie schodzili z jednobramkową zaliczką.

Druga połowa, pomimo dobrej dyspozycji Gwarka w ataku, przyniosła zaskoczenie, jakim był drugi gol dla Górnika, którego autorem był Peter Juritka w 63 minucie. Gracze Gwarka po utracie bramki postawili wszystko na jedną kartę, skupiając się na totalnym ataku, co przyniosło efekt w postaci bramki kontaktowej, jednak dopiero w 80 minucie, zaś trafiła ona na konto Karola Stanka. I choć ostatnie dziesięć minut spotkania toczyło się pod kompletne dyktando drużyny ze Srebrnego Miasta, to ostatecznie nie udało im się doprowadzić do wyrównania i Górnicy mogli cieszyć się z kompletu punktów.

Jako, że było to ostatnie spotkanie w tym sezonie, na kolejne mecze przyjdzie nam czekać do 6 sierpnia, jednak rozbrat z zieloną murawą nie potrwa zbyt długo, bo już na początku lipca zawodnicy wrócą do treningów. Sezon 2021/2022 Gwarek kończy na 13 lokacie z 39 punktami na koncie oraz bilansem bramkowym 44-50. Gorąco dziękujemy zawodnikom oraz sztabowi za ich zaangażowanie i pracę na rzecz Klubu w sezonie 2021/2022 i widzimy się już wkrótce, tymczasem pora na zasłużone wakacje!

Górnik II Zabrze 2-1 TS Gwarek

GÓRNIK: Mazir – Pawlak, Kotko, Surowiec, Gandziarowski, Skała, Lubaski, Juritka, Wodecki, Pytlewski, Zielonka

TS GWAREK: Rosół – Bąk (45′ Dyląg), Przystalski, Pleban, Joachim – Mielczarek (71′ Tonia), Barbus (65′ Wiszniowski), Rakowiecki (71′ Skrzyniarz), Borycka, Jaszczak – Jarka (65′ Stanek)

Upomnienia: Gandziarowski – Bąk, Borycka

Sędzia: Jakub Borkowski (Tychy)