W najbliższą sobotę czeka nas pauza w rozgrywkach ligowych. Wszystko to za sprawą turnieju UEFA Region’s Cup, w którym bierze udział reprezentacja Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, w skład którego wchodzą zawodnicy grający w drużynach trzeciej grupy III ligi. Przerwę w rozgrywkach nasza drużyna wykorzysta na rozegranie mecz półfinałowego o okręgowy Puchar Polski.

 

Nasza drużyna, która do najlepszej czwórki awansowała dzięki zwycięstwu nad Silesią Miechowice w następnej fazie turnieju zagra z Ruchem Radzionków, a więc swoim rywalem z rozgrywek ligowych. Obie drużyny już wcześniej wstępnie ustaliły, iż w przypadku wylosowania właśnie takiej pary półfinałowej, mecz rozegrają właśnie wykorzystując chwilową przerwę w rozgrywkach. Do takiego rozwiązania dojdzie również w rozgrywkach Pucharu Polski Opolskiego Związku Piłki Nożnej, gdzie w 1/8 turnieju Stal Brzeg zmierzy się z Agroplonem Głuszyna.

 

Z uwagi na rozpoczęcie zaawansowanych prac budowlanych na naszym obiekcie (kolejny mecz ligowy Gwarek rozegra w roli gospodarza dopiero 27 października z Pniówkiem Pawłowice Śląskie), ustalono, iż spotkanie z Ruchem odbędzie się na neutralnym obiekcie. Do spotkania dojdzie zatem na obiekcie klubu sportowego LKS Tęcza Zendek przy ul. Jesionek w sobotę 13 października o godzinie 11:00. Po wstępnych ustaleniach z władzami klubu z Zendka ustalono, iż wstęp na mecz będzie bezpłatny.

 

Na zwycięzcę meczu półfinałowego czeka już Polonia Bytom, która w ubiegłym tygodniu pokonała w derbach Bytomia drużynę Szombierek dopiero po rzutach karnych 3:2 (w regulaminowym czasie na tablicy widniał wynik 2:2).

Dodaj komentarz