W Ożarowicach nie było niespodzianki. Drużyna Gwarka Tarnowskie Góry pokonała w meczu półfinałowym Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom Piasta Ożarowice 3:1 (3:0), dzięki czemu uzyskała awans do finału tych rozgrywek. Już w pierwszej połowie za sprawą trafienia młodzieżowców, czyli Jakuba Sołdeckiego, Oskara Stanika oraz Michała Bobryka tarnogórzanie wypracowali sobie przewagę, której nie oddali już do końca meczu. Walecznym gospodarzom nie można było jednak odmówić walki, bowiem w drugiej połowie zdobyli bramkę honorową autorstwa Piotra Kocota, a przy odrobinie szczęścia, mogli pokusić się o kolejną niespodziankę.

Skrót meczu: TUTAJ.

Faworyt meczu był jeden. Trzeba jednak przyznać, iż drużyna Piasta Ożarowice również i w ćwierćfinale rozgrywek Pucharu Polski nie była uważana za pretendenta do awansu, a jednak silną wolą walki awansowali do półfinału kosztem bardziej utytułowanego Ruchu Radzionków. Gospodarze mieli ułatwione zadanie, bowiem do Ożarowic trener Gwarka Krzysztof Górecko nie zabrał aż sześciu swoich podstawowych zawodników. Kolejna dwójka pierwszej jedenastki mecz rozpoczęła na ławce rezerwowych. Wyrównana kadra tarnogórskiego zespołu kolejny raz pokazała, że w drużynie jest 21 równorzędnych zawodników.

Spotkanie zgodnie z przewidywaniami rozpoczęło się od ataków gości. Na prowadzenie III-ligowca wyprowadził Jakub Sołdecki, który w mając przed sobą tylko bramkarza rywali sprytnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Asystę przy trafieniu naszego młodzieżowca zaliczył Tadeusz Urbainczyk, który miał także swój udział przy trafieniu numer dwa dla Gwarka. Tym razem w 19′ minucie piłka krążyła od nogi do nogi, a podanie z lewej strony boiska Mateusza Górki do Urbainczyka zostało zablokowane przez bramkarza Piasta. Do odpitej piłki jako pierwszy dobiegł Oskar Stanik i z bliskiej odległości podwyższył prowadzenie. Niewątpliwie bramka meczu padła w 30′ minucie. Ładne odegranie piłki Jakuba Sołdeckiego do Michała Bobryka wypożyczony z Ruchu Chorzów zawodnik zakończył strzałem na bramkę gospodarzy z okolic 30 metra. Piłka przelobowała golkipera Piasta, a Bobryk zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Gwarka.

W drugiej połowie śmielej zaczęli sobie radzić gospodarze. W 61′ minucie przeprowadzili akcję, której nie powstydziłyby się drużyny na poziomie III ligi. Ładne odegranie w polu karnym Mateusza Gubały do Piotra Kocota ten drugi zamienił na silny strzał pod poprzeczkę, z którym bramkarz Gwarka Mateusz Rosół nie miał szans sobie poradzić. Nikt się nie spodziewał, że w kolejnych minutach beniaminek katowickiej Zina Ligi Okręgowej tak naprawdę zmarnuje szanse na końcowy sukces. Cztery minut po bramce dla gospodarzy niecelnie do własnego bramkarza zagrywa Mateusz Górka, a napastnika Piasta Mateusza Gubałę ubiegł faulem Mateusz Rosół. Sędzia wskazał na jedenastkę dla Piasta, dodatkowo upominając naszego bramkarza żółtą kartką. Rzutu karnego na bramkę nie zamienił jednak Bartosz Osuch, bowiem skuteczną interwencją popisał się Mateusz Rosół. Dwie minuty później gospodarze raz jeszcze stanęli przed genialną szansą z rzutu karnego. Tym razem Krzysztofa Puzę w polu karnym przewraca dość przypadkowo Mateusz Śliwa, jednak sędzia meczu ponownie wskazał na wapno. Tym razem do jedenastki podszedł Piotr Kocot, jednak uderzył zbyt mocno i piłka poszybowała ponad poprzeczką bramki Gwarka. Do końca meczu żadna z drużyn nie stworzyła już sobie dogodnej sytuacji strzeleckiej, mimo kilku nieco słabszych prób.

Gwarek ostatecznie wygrał w Ożarowicach 3:1 i zagra w finale rozgrywek. Swojego rywala w meczu o zwycięstwo tarnogórzanie poznają za tydzień, kiedy to w drugim półfinale Orzeł Miedary zmierzy się z Szombierkami Bytom.

LKS PIAST OŻAROWICE – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 1:3 (0:3)