Spotkanie bez bramek obejrzeli dziś kibice przy Wojska Polskiego 2. Choć sytuacji nie brakowało, to ostatecznie Gwarek z Cariną szczęśliwie podzielili się punktami, dzięki czemu obie drużyny zapewniły sobie ligowy byt na przyszły sezon. Sponsorem meczu była firma Kampol.

Starcie Gwarka z Cariną było meczem o sześć punktów z uwagi na sytuację w tabeli. Jedni i drudzy musieli wygrać to spotkanie, lub zremisować i liczyć na zwycięstwo Polonii Bytom w spotkaniu z Piastem Żmigród, by móc świętować utrzymanie w lidze.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando tarnogórzan. Już w piątej minucie Gwarek mógł wysunąć się na prowadzenie, gdy Mateusz Mielczarek po szybkim kontrataku zwiódł obrońcę i oddał strzał, lecz piłka zatrzymała się na poprzeczce. W ósmej minucie ponownie gorąco zrobiło się pod bramką Tymoteusza Seweryna, kiedy Michał Rakowiecki świetnie znalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu Kuby Dyląga, i tylko udana interwencja golkipera Cariny uchroniła gości przed utratą gola. 12 minuta przyniosła kolejną sytuację, która mogła zmienić wynik spotkania. Michał Rakowiecki, po otrzymaniu piłki w strefie środkowej boiska, zdobył ogrom przestrzeni, by znaleźć miejsce do oddania strzału w okolicach 25 metra i gdyby tylko ciut lepiej przymierzył, to Gwarek mógłby się cieszyć z prowadzenia.

W drugim kwadransie gry także nie brakowało okazji. Najgroźniejszą była z pewnością ta z 18 minuty, kiedy po wrzutce Mateusza Bąka z rzutu rożnego najlepiej w szesnastce odnalazł się Patryk Timochina, lecz piłka po jego uderzeniu głową trafiła w słupek bramki chronionej przez Seweryna i tym razem zawodnicy ze Srebrnego Miasta także musieli obejść się smakiem. W 29 minucie bliski zdobycia bramki był Mateusz Bąk, który starał się uderzyć bezpośrednio z rzutu rożnego, co udawało mu się już w tym sezonie wielokrotnie, lecz tym razem nie dokręcił piłki wystarczająco, by ta zatrzepotała w siatce. Swoich szans próbowała także Carina, jednak ich sytuacje, które pochodziły głównie ze stałych fragmentów gry, w zarodku dusił Mateusz Rosół, totalnie kontrolując dzisiaj przestrzeń powietrzną. Przez brak skuteczności w pierwszej części gry nie zobaczyliśmy bramek.

W drugiej połowie tempo spotkania bardzo wyraźnie siadło, co z pewnością było podyktowane faktem, iż w okolicach 60 minuty zawodnicy oraz sztaby obu drużyn poznały ówczesny wynik z Bytomia (Polonia prowadziła wtedy 2:0). Taki stan rzeczy oznaczał, że bezbramkowy remis daje gwarancje utrzymania obu ekipom, co miało bezpośrednie przełożenie na sytuację na boisku w Tarnowskich Górach. Od tego momentu długie posiadanie piłki, a także gra głównie w kole środkowym boiska to idealne podsumowanie tego okresu. Kibice nie zobaczyli w drugiej odsłonie żadnych groźnych sytuacji, a mecz zakończył się rezultatem 0:0.

Dzięki temu wynikowi, a także szczęśliwemu przebiegowi innych spotkań, zarówno podopieczni Łukasza Ganowicza, jak i drużyna prowadzona przez Grzegorza Kopernickiego, zapewnili sobie udział w rozgrywkach w przyszłym sezonie. Gracze Gwarka sezon zakończą pojedynkiem z Górnikiem II Zabrze, który odbędzie się już w najbliższą środę w Zabrzu.

TS Gwarek 0-0 Carina Gubin

TS GWAREK: Rosół – Bąk, Przystalski, Timochina, Dyląg – Mielczarek, Wiszniowski, Rakowiecki, Borycka, Jaszczak – Stanek

CARINA: Seweryn – Poniedziałek, Magdziak, Matuszewski, Kamon, Kochanowski, Diduszko, Ryś, Komarnicki, Boksiński

Sędzia: Paweł Kukla (Kraków)