Druga drużyna Gwarka Tarnowskie Góry w dalszym ciągu zwycięska. Tym razem w spotkaniu dwóch, niepokonanych do tej pory drużyn w bytomskiej A-klasie, lider z Tarnowskich Gór pokonał wicelidera ligi, Piasta Ożarowice 3:0 (3:0). Na płycie głównej obiektu Gwarka gole dla gospodarzy oglądaliśmy tylko w pierwszej połowie, a ich zdobywcami okazali się Marcin Kołodziej, a także dwukrotnie Patryk Joachim. Było to piąte zwycięstwo z rzędu Gwarka, które umocniło nasz zespół na pierwszym miejscu w tabeli.

W niedzielne przedpołudnie hitowe spotkanie 6. kolejki rozgrywek o mistrzostwo bytomskiej A-klasy w sezonie 2020/2021 zostało rozegrane na płycie głównej stadionu Gwarka. Drużyna Rezerw, która w tym sezonie nie straciła jeszcze punkty podejmowała również niepokonanego, Piasta Ożarowice. Goście, którzy mają rozegrane jedno spotkanie więcej od gospodarzy, do liderującej drużyny z Tarnowskich Gór przed spotkaniem tracili jeden punkt. Spotkanie od pierwszej minuty toczyło się pod dyktando naszego zespołu, który już w 7′ minucie po rozegraniu stałego fragmentu gry objął dzięki bramce kapitana Marcina Kołodzieja prowadzenie. Kolejne dwie bramki, które ustawiły mecz padły pod koniec pierwszej połowy, a w krótkim odstępie czasowym dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Patryk Joachim. Zawodnik, który wciąż czeka na swoje premierowe trafienie w rozgrywkach III ligi w sezonie 2020/2021, w niedzielę w rozgrywkach A-klasy zdobył swoje kolejne bramki, odpowiednio numer dziewięć i dziesięć. W drugiej połowie nasza drużyna wciąż dominowała na boisku, jednak poprzez swoją nieskuteczność nie powiększyła dorobku bramkowego. Dzięki kolejnym zainkasowanym trzem punktom, zespół Rezerw rozsiadł się wygodnie w fotelu lidera bytomskiej A-klasy. W następnej kolejce nasza młodzież zagra na wyjeździe z Unią Świerklaniec.

TS GWAREK II TARNOWSKIE GÓRY – LKS PIAST OŻAROWICE 3:0 (3:0)

1:0 – Marcin Kołodziej 7 min.

2:0 – Patryk Joachim 35 min.

3:0 – Patryk Joachim 43 min.

żółte kartki: Stosiek (Gwarek) oraz Janota, Szala (Piast)

sędzia: Paweł Halamoda (KS Bytom)

widzów: 70

Gwarek: Warda – K. Joachim (65′ Lupa), M. Kołodziej, Joszko, Pipia (46′ Ziemianek) – Skrzyniarz, Ptak (65′ Napora), Gryc (46′ Moczek), Stosiek (58′ Rydzkowski), Dworaczek (46′ Bartczuk) – P. Joachim (58′ Klasik). Trener: Bartłomiej Cymerys

Piast: Dulik – Frączek, Duda, Furtak, Góra, Gubała (45′ Janota), Gwóźdź (20′ Szala), M. Kocot, Miś (80′ Kin), Mrozek, Niedbała. Trener: Tadeusz Bąbik