Rozgrywki ligowe praktycznie w każdej grupie rozgrywkowej toczą się w ekspresowym tempie. Sporo do pracy ma także występująca w bytomskiej A-klasie nasza drużyna Rezerw. Wczoraj podopieczni trenera Bartłomieja Podolskiego pokonali w zaległym meczu ligowym Piasta Ożarowice i w dalszym ciągu znajdują się w ścisłej czołówce ligi.

Wczoraj na obiekcie w Ożarowicach odbył się zaległy mecz 21. kolejki rozgrywek bytomskiej A-klasy, w którym nasza młoda drużyna rywalizowała z Piastem Ożarowice. Znające już komplet wyników drużyny mogły więc nadrobić punkty do rywali, będących nad nimi w ligowej tabeli. Pojedynek szóstej z trzecią drużyną w pierwszej połowie był tradycyjną porcją piłkarskich szachów. Na boisku nie działo się zbyt wiele, przez co na przerwę obydwie drużyny schodziły przy wyniku bezbramkowym. Druga połowa wynagrodziła oczekiwania przybyłych na obiekt tarnogórskich kibiców. Najpierw rzut karny za zagranie piłki ręką w polu karnym przez któregoś z zawodników gospodarzy na bramkę zamienił Marek Ptak. Parę minut później Oskar Skrzyniarz zaliczył kapitalną asystę, a jeszcze lepszym zakończeniem akcji popisał się 18-letni Jakub Banek i Gwarek prowadził już różnicą dwóch bramek. Przewaga tarnogórzan rosła z każdą kolejną minutą i w 76′ minucie stały fragment gry dał naszej drużynie trzeciego gola. Piłka wrzucona przez Skrzyniarza otarła się od zawodnika gospodarzy i po raz trzeci wpadła do bramki Piasta, pieczętując wygraną Gwarka. Radości ze zwycięstwa po meczu nie ukrywał trener naszej drużyny, Bartłomiej Podolski:

Bardzo się cieszę, że moi zawodnicy w sposób szybki i zdecydowany odpowiedzieli na niedzielną porażkę derbową z Orłem Nakło Śląskie przekonywującym zwycięstwem w środę w Ożarowicach. Od początku byliśmy przy dużo większym posiadaniu piłki, niż rywal, jednak skutecznie gospodarze się bronili. Atakowaliśmy, jednak brakowało tego przysłowiowego „ostatniego podania”. Szybko strzeliliśmy gola na początku drugiej połowy, a zaraz potem Kuba Banek podwyższył 2:0. Zaczęliśmy już spokojnie kontrolować mecz, stwarzając sobie jeszcze kilka dobrych sytuacji bramkowych, z których wykorzystaliśmy później jeszcze jedną.

Jestem zadowolony z postawy moich zawodników i chciałbym pochwalić za dobry mecz zawodników zarówno z pierwszego składu, jak i tych, którzy później weszli z ławki rezerwowych. Dali siebie wszystko i cieszę się, że szybko otrząsnęliśmy się po niedzielnym derbowym meczem z Orłem. Przed nami kolejne mecze, w których damy z siebie wszystko. Chcemy kompletować dalej potrzebne punkty, które pozwolą nam do końca walczyć z ligową czołówką o jak najlepsze miejsce w tabeli.

IMG_1003

Środowy mecz był kolejną okazją do tego, aby sztab szkoleniowy Pierwszej Drużyny mógł bacznie przypatrzeć się grze swoich młodych podopiecznych. Na meczu obecny był trener Krzysztof Górecko, a także Bartłomiej Cymerys, trener asystent naszych III-ligowców, który przez kilka lat z powodzeniem prowadził najpierw najstarszą grupę Juniorów w naszym Klubie, a przez ostatnie 1,5 roku właśnie zespół rezerw. Jego zdaniem rozwój naszych młodych zawodników przebiega pozytywnie, a osiągane wyniki tylko potwierdzają dobrą formę naszej młodzieży:

Drużyna Rezerw ma za zadanie spełniać te same cele, które były realizowane w poprzednich rundach. W Rezerwach pierwsze doświadczenia w piłce seniorskiej powinni zbierać juniorzy naszego klubu oraz łapać minuty mają młodzieżowcy, niemieszczący się w kadrze meczowej Pierwszej Drużyny w danym tygodniu. Cieszymy się przede wszystkim z dobrej gry Rezerw w rundzie wiosennej, a to właśnie rozwój tych chłopaków jest dla nas najważniejszy. Chcemy by każdy z nich zrobił możliwie największy progres swoich umiejętności sportowych.

Przed naszymi Rezerwami kolejny pracowity weekend. Już w najbliższą środę Gwarek II wyjeżdża na mecz z Nitronem Krupski Młyn. W ligowej tabeli nasze Rezerwy zajmują trzecie miejsce z dorobkiem 41 punktów. Przed podopiecznymi trenera Podolskiego znajdują się Orzeł Nakło Śląskie (42 punkty) oraz LKS Żyglin (48 punkt), jednak obydwie te drużyny mają rozegrane o jedno spotkanie więcej.

Walka w bytomskiej A-klasie powinna potrwać zatem do ostatniej kolejki!