Po kilku tygodniach opóźnienia już w najbliższy weekend do ligowej rywalizacji powraca nasza drużyna Rezerw. Zespół, który ma już za sobą zimowe przygotowania jest w pełni gotowy do walki o najwyższe cele. Nasza młodzież, która tak dobrze reprezentowała Gwarka Tarnowskie Góry w rundzie jesiennej wraca na ligowe boiska z myślą sprawienia kolejnych niespodzianek. Zobaczmy, jak wyglądały przygotowania bezpośredniego zaplecza Pierwszej Drużyny Gwarka do nadchodzących rozgrywek.

 

Na początku zimowych przygotowań w drużynie naszych Rezerw zaszły kosmetyczne zmiany. Dotychczasowego trenera Bartłomieja Cymerysa, który w całości poświęcił się pracy z Pierwszą Drużyną Gwarka zastąpił jego asystent, Bartłomiej Podolski. Dla trenera związanego od wielu lat z naszym klubem jest to powrót na ławkę trenerską Rezerw Gwarka Tarnowskie Góry. Poprzednio Podolski, który jest również w sztabie szkoleniowym naszych III-ligowców odpowiadał za wyniki naszych Juniorów. Wielu z nich ponownie spotka właśnie w drużynie bezpośredniego zaplecza Pierwszej Drużyny. Praca z młodzieżą nie jest dla naszego trenera niczym nowym. Prowadzenie drużyny, która ma za zadanie wychować przyszłych zawodników stanowiących o sile Gwarka Tarnowskie Góry jest dla Bartłomieja Podolskiego bardzo dobrze znana. Osoba, która w swoim CV ma także w przeszłości koordynowanie Akademii Piłkarskiej Gwarka optymistycznie podchodzi do swojej pracy, a założenia określone w zimowych przygotowaniach jego zdaniem udało się w zdecydowanej większości spełnić:

Jestem zadowolony z zimowych poczynań moich zawodników. Drużyna solidnie trenowała nie zważając na trudności, z jakimi przyszło nam się mierzyć. W tym roku zima wróciła do tej sprzed wielu lat. Sporym opadom śniegu towarzyszyły niskie temperatury i niejednokrotnie trenowaliśmy w warunkach ekstremalnych, które niestety przełożyły się na nieprzygotowane do przeprowadzenia treningu boiska. Dodatkowo czas pandemii również nie sprzyjał zimowym przygotowaniom. Napotkane problemy jednak dodatkowo nas zmotywowały, a ciężka praca którą wykonaliśmy przez ostatnie dwa miesiące musi dać przełożenie na najbliższe mecze mistrzowskie. W ramach przygotowań do ligowej wiosny rozegraliśmy cztery mecze kontrolne, a podczas treningów zwracaliśmy uwagę na wiele aspektów piłkarskich, zaczerpniętych z Pierwszej Drużyny. Chcemy wypracować jak najmożliwiej wspólny cykl treningowy, który zawodnikom schodzącym z Pierwszej Drużyny umożliwi szybki powrót, a dla moich młodych zawodników jak najlepsze wejście do Pierwszej Drużyny.

 

IMG_0296

 

Sparingi drużyny Rezerw podczas zimowego okresu przygotowawczego:

 

13.02.2021r, obiekt LKS Piast Ożarowice

TS Gwarek II Tarnowskie Góry – UKS Unia Strzybnica 0:2 (0:0)

Gwarek: Tobor – Waniek, M. Kołodziej, Klasik, Warda (70′ Podolski) – Ziemianek, Gryc, Ptak, Cieślik (60′ Pająk), Kyi (45′ Rydzkowski) – Ryng (45′ Banek).

 

17.02.2021r, obiekt MOSiR Piekary Śląskie

DKS Czarni Kozłowa Góra – TS Gwarek II Tarnowskie Góry 1:8 (1:3)

bramki: Pilak x3, Ryng x2, Cieślik, Podolski, Pająk

Gwarek: Tobor – Waniek, M. Kołodziej, Cymerys (45′ Podolski), Klasik – Ziemianek, Rydzkowski (65′ Napora), Cieślik, Pilak, Banek (45′ Pająk) – Ryng.

 

27.02.2021r, obiekt LKS Iskra Lasowice

LKS Iskra Lasowice – TS Gwarek II Tarnowskie Góry 1:4 (1:1)

bramki: Cieślik x2, Gryc, Pilak, Napora

Gwarek: Tobor – Waniek, M. Kołodziej, Podolski, Klasik – Ziemianek, Gryc, Cieslik, Banek (45′ Pilak), Pająk (45′ Napora) – Ryng.

 

13.03.2021r, obiekt LKS Śląsk Koszecin

LKS Śląsk Koszęcin – TS Gwarek II Tarnowskie Góry 0:3 (0:2)

bramki: Ptak x2, Ryng

Gwarek: Tobor – Warda, M. Kołodziej, Podolski, Lupa (75′ Pilak) – Ziemianek, Gryc, Cieślik (80′ Plewiński), Napora (65′ Pająk), Ptak – Ryng.

 

Bartłomiej Podolski: Chcemy udowodnić, że w naszych rozgrywkach jesteśmy drużyną wiodącą i na pewno wiosną nie składamy broni, tylko zamierzamy walczyć o najwyższe lokaty. Bardzo ważnym zadaniem na najbliższe miesiące będzie dalszy rozwój tych młodych zawodników. Chciałbym bardzo, aby za jakiś czas ci chłopcy otrzymali szansę zaprezentowania się w Pierwszej Drużynie Gwarka. W zdecydowanej większości są to zawodnicy z Tarnowskich Gór i okolic, którzy właśnie stąd chcieliby móc pokazać się na piłkarskiej mapie Śląska. Dodatkowo szansę na regularne występy będą otrzymać zawodnicy nie mieszczący się w kadrze meczowej Pierwszej Drużyny. Czekamy również na najlepszych zawodników naszych Juniorów, którzy mam nadzieję będą stopniowo do nas dochodzić. Jesteśmy wszyscy ciekawi pierwszych meczów wiosny, bowiem rywalizacja w A-klasie będzie trwała aż do lipca. Dobre wejście w ligę pozwoli jak najdłużej utrzymać się wokół ligowego podium, z którego nie chcemy rezygnować.

 

IMG_8339

 

W trakcie zimowej przerwy nie zaszły większe zmiany w naszej drużynie. Skrócone zostały wypożyczenia Szymona Cieślika, który rundę jesienną spędził w Czarnych Kozłowa Góra i po dobrze przepracowanej zimie będzie mocnym punktem naszej „dwójki”, a także Sergiusza Krawca. Jeśli chodzi natomiast o rezerwowego bramkarza Gwarka to Sergiusz powrócił do zespołu Tarnowiczanki Stare Tarnowice, lecz najbliższą rundę spędzi w Górniku Bobrowniki Śląskie. Ponadto na pół roku do występującej w Lidze Okręgowej Unii Strzybnica wypożyczony został Marek Moczek. Rozgrywki rundy wiosennej bytomskiej A-klasy, które pierwotnie miały się rozpocząć w połowie marca ostatecznie ruszą już w najbliższy weekend. Nasza drużyna swoje zmagania rozpocznie od wyjazdowego meczu w sobotę z Piastem Ożarowice. Przypomnijmy, iż po pierwszej części sezonu Gwarek II, który jest beniaminkiem A-klasy zajmuje w ligowej tabeli wysokie, drugie miejsce z dorobkiem 32 zdobytych punktów. Do liderującego LKS-u Żyglin podopieczni trenera Podolskiego tracą zaledwie jedno „oczko”. Druga część sezonu 2020/2021 ze względu na swój opóźniony start (obostrzenia związane z uprawianiem sportu) zakończy się dopiero na początku lipca. Domowe mecze Gwarka II Tarnowskie Góry podobnie jak to było jesienią będą odbywały się w Kaletach – Kuczowie. Wiosenna rywalizacja z udziałem naszych Rezerw szykuje się bardzo ciekawie!

 

Masz ukończone 16 lat i chcesz dołączyć do Gwarka Tarnowskie Góry, stając się tym samym częścią bezpośredniego zaplecza pierwszej drużyny TS Gwarek?

Więcej informacji udziela trener drużyny Rezerw:

podolski_2020Bartłomiej Podolski: 660 735 403

 

Dodaj komentarz