W dniu dzisiejszym na posiedzeniu Wydziału Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach odbyło się losowanie par I rundy Pucharu Polski na szczeblu Województwa Śląskiego. W gronie dwunastu zespołów, które zwyciężyły w swoich podokręgach znalazła się również drużyna Gwarka Tarnowskie Góry, czyli ubiegłotygodniowy triumfator rozgrywek w Podokręgu Bytom.

 

Wylosowano cztery pary I rundy, a pozostałe cztery zespoły spotkał tzw. „szczęśliwy los”, dzięki któremu drużyny bez konieczności rozgrywania meczów awansowały już do ćwierćfinału. Zatem w kolejnej rundzie zameldowały się już: Skra Częstochowa (Podokręg Częstochowa), Spójnia Landek (Podokręg Bielsko-Biała), Polonia Łaziska Górne (Podokręg Tychy) oraz Śląsk Świętochłowice (Podokręg Katowice).

 

Szczęścia w postaci bezpośredniego awansu nie miał natomiast Gwarek, który będzie musiał w i tak napiętym już terminarzu ligowym zacząć rozgrywki na szczeblu Województwa Śląskiego już od I rundy. Tarnogórzanie w drodze losowania napotkali na swojej drodze drużynę GKS Radziechowy-Wieprz, czyli zwycięzcę rozgrywek na szczeblu Podokręgu Żywiec, obecnie piątą drużynę drugiej grupy Haiz IV ligi. Gospodarzem meczu będzie drużyna z powiatu żywieckiego.

 

Wszystkie pary I rundy Śląskiego Pucharu Polski:

KS 94 Rachowice (Podokręg Zabrze) – Dąb Gaszowice (Podokręg Racibórz)

WSS Wisła (Podokręg Skoczów) – RKS Grodziec (Podokręg Sosnowiec)

Warta Kamieńskie Młyny (Podokręg Lubliniec) – Unia Książenice (Podokręg Rybnik)

GKS Radziechowy-Wieprz (Podokręg Żywiec) – Gwarek Tarnowskie Góry (Podokręg Bytom)

 

Wszystkie mecze I rundy wstępnie wyznaczono na dzień 25 kwietnia (środa) na godzinę 17:00. Zwycięzcy awansują do ćwierćfinału, a dzień później w siedzibie Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach odbędzie się losowanie par kolejnej rundy rozgrywek oraz drabinki finałowej.

Dodaj komentarz