Ani padający deszcz, ani porywisty wiatr, ani nawet towarzysząca wszystkim niska temperatura nie zakłóciły w niedzielę odbywających się na tarnogórskim Rynku pierwszej edycji Ulicznych Mistrzostw Świata. Organizowane przez nasz Klub, a także Urząd Miasta w Tarnowskich Górach przyciągnęło do samego serca miasta wielu widzów wraz ze swoimi pociechami. Przez prawie dziewięć godzin Rynek w Tarnowskich Górach zamienił się w piłkarską arenę, na której prawie pół tysiąca dzieci z różnych miejscowości brały udział w swojej małej, wielkiej imprezie.

 

Galeria zdjęć z wydarzenia (fot. Marzena Stanek): TUTAJ.

Materiał telewizyjny autorstwa TG Stacji: TUTAJ.

 

Na specjalnie przygotowanym boisku w samym sercu Tarnowskich Gór od godziny 10:00 toczyły się wewnętrzne pojedynki turniejowe dzieci z roczników 2005 – 2014. Oprócz drużyn Gwarka biorących udział w turnieju zaproszenia organizatorów przyjęły także drużyny spoza miasta, które w samych superlatywach oceniały niedzielną imprezę. Piłkarskie boisko to nie jedyna arena, która czekała tego dnia na aktywnych uczestników. Nieopodal boiska, również na Rynku przygotowane zostało boisko do siatkonogi, gdzie nieco starsi zawodnicy mogli zaprezentować ogrom swoich piłkarskich umiejętności. Tuż przy wejściu do Ratuszu swoją siedzibę miał namiot z piłkarskimi pamiątkami Gwarka oraz Reprezentacji Polski, który to pełnił rolę także jako podium imprezy. To właśnie tutaj nagrodzone zespoły mogły odbierać nagrody, a także słodkie upominki.

 

Przy współpracy z lokalami gastronomicznymi znajdującymi się na tarnogórskim Rynku, nagrodzone drużyny odbierały specjalnie przygotowane bony, dzięki którym dzieci wraz z rodzicami mogły korzystać z bogatej oferty smakowej lokali. Wszystkim restauracjom, które wzięły udział w naszej imprezie pragniemy bardzo serdecznie podziękować za pomoc. Radość młodych zawodników jest tego najlepszą nagrodą. Oprócz tego na płycie Rynku w Tarnowskich Górach działało przez cały czas także stoisko serwujące ciepłe kiełbaski czy napoje w postaci kawy czy herbaty, które tego chłodnego dnia były wszystkim zebranym bardzo przydatne.

 

Podczas wydarzenia nie zabrakło również dodatkowych atrakcji w postaci pokazu karate, treningu z trenerem personalnym, występu dziecięcego zespołu tanecznego. Zapraszamy do naszej galerii z niedzielnej imprezy, a także do materiału tarnogórskiej telewizji internetowej TG Stacja, która objęła Uliczne Mistrzostwa Świata swoim patronatem. Dziękujemy wszystkim za obecność, drużynom za sportową rywalizację, a rodzicom za głośny doping, który z pewnością był tego dnia ich pociechom potrzebny.

Dodaj komentarz