W pierwszym z dwóch kończących rundę jesienną meczów sparingowych w wykonaniu naszej drużyny, Gwarek Tarnowskie Góry pokonał występującą w Centralnej Lidze Juniorów drużynę Górnika Zabrze 3:2 (0:0). Bramki na obiekcie klubu Walki Zabrze w Zabrzu – Makoszowach zdobywali dla naszej drużyny Patryk Joachim (dwie) oraz Sławomir Pach.

Piątkowy mecz sparingowy był jednym z dwóch zaplanowanych przez sztab szkoleniowy Gwarka ostatnich sprawdzianów, kończących zmagania w pierwszej części sezonu 2019/2020. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Zabrzu – Makoszowach mogliśmy oglądać praktycznie cały zespół Gwarka. Wyjątkiem był brak pięciu zawodników tarnogórskiej drużyny takich jak Andrzej Wiśniewski, Przemysław Oziębała, Kamil Cholerzyński, Adrian Pytlik czy Sebastian Dworaczek, którzy nie wzięli udziału w sparingu z powodu kontuzji. Pierwsza połowa, choć nie przyniosła bramek mogła się podobać. Gra była szybka z dwóch stron, a zabrzańska młodzież, która po rundzie jesiennej w Centralnej Lidze Juniorów ustępuje miejsca jedynie Legii Warszawa oraz Zagłębiu Lubin, raz po raz konstruowała ładne dla oka akcje na bramkę tarnogórzan. Podopieczni duetu trenerskiego Jan Żurek – Radosław Osadnik dopięli swego na początku drugiej połowy, kiedy to otworzyli wynik meczu w 51′ minucie. Ich radość nie trwała jednak długo, bowiem już minutę później gola wyrównującego zdobył dla Gwarka Patryk Joachim. Szybka gra, która sprzyjała zawodnikom przy niskiej temperaturze sprawiła, że worek z bramkami rozwiązał się na dobre. Po godzinie gry zabrzańska młodzież znów wyszła na prowadzenie, z którego ponownie cieszyła się zaledwie parędziesiąt sekund. Tym razem kolejne wyrównanie w meczu dał gościom Sławomir Pach, silnym strzałem umieszczając piłkę pod poprzeczką bramki Górnika. Ostatnie pół godziny meczu to już zdecydowana przewaga bardziej doświadczonych zawodników Gwarka, która przełożyła się na gola numer trzy, którego na dziesięć minut przed końcem meczu zdobył ponownie Patryk Joachim.

Za tydzień w sobotę, w swoim ostatnim meczu w 2019 roku Gwarek podejmie na boisku w Piekarach Śląskich trzecią drużynę katowickiej „Zina” Ligi Okręgowej, Piasta II Gliwice.