Środowy wieczór przyniósł Gwarkowi Tarnowskie Góry drugie zwycięstwo podczas zimowego okresu przygotowawczego. Tarnogórzanie pokonali w meczu rozegranym sztucznej murawie obiektu w Piekarach Śląskich zespół Decoru Bełk 2:1 (1:0). Gole dla naszej drużyny zdobyli Patryk Joachim oraz Daniel Barbus. Wszystkie bramki w meczu padły po stałych fragmentach gry.

Swój czwarty mecz kontrolny tej zimy podopieczni trenera Krzysztofa Górecko rozgrywali ponownie w Piekarach Śląskich. Tym razem sparingpartnerem Gwarka była drużyna, z którą często mierzymy się podczas zimowych gier kontrolnych – Decor Bełk. Szósta drużyna drugiej grupy Haiz IV Ligi Śląskiej szczególnie w pierwszej połowie postawiła naszej drużynie wysoko poprzeczkę. Gra obydwóch drużyn przy coraz mocniej padającym deszczu była szybka, przez co na placu gry wiele się działo. Przewaga, którą osiągnęli w pierwszej części pierwszej połowy podopieczni trenera Marka Piotrowicza powoli zaczęła coraz śmielej przechodzić na stronę tarnogórzan. Efektem tego była bramka zdobywa w akcji pierwszej połowy, kiedy to do dośrodkowania z rzutu rożnego przez Sławomira Pacha najwyżej w polu karnym rywala wyskoczył Patryk Joachim. W drugiej połowie gra wyżej sklasyfikowanego zespołu Gwarka wyglądała już z każdą kolejną minutą znacznie lepiej. Na dwubramkowe prowadzenie tarnogórzan wyprowadził Daniel Barbus, który strzałem głową po stałym fragmencie gry umieścił piłkę w bramce Decoru. Ponownie udział w akcji miał najstarszy na boisku Sławomir Pach, który zaliczył drugą tego dnia asystę. Nasi III-ligowcy wypracowali sobie jeszcze kilka okazji na podwyższenie rezultatu, ale niewykorzystane sytuacje zemściły się w 81′ minucie gry, kiedy to po skutecznie wykonanym rzucie rożnym rywale doskoczyli nasz zespół na różnicę jednej bramki.

Wynik meczu nie uległ już jednak zmianie i w czwartym meczu kontrolnym Gwarek zanotował drugie, zasłużone zwycięstwo. Dziś drużyna Gwarka zagrała w niemal pełnym składzie. Na obiekcie w Piekarach Śląskich zabrakło jedynie Andrzeja Wiśniewskiego oraz Sebastiana Siwka, którzy otrzymali wolne od sztabu szkoleniowego Gwarka, a także Roberta Chwastka. Nowy nabytek naszego klubu wrócił już do treningów po lekkiej kontuzji. Kolejnym rywalem naszej drużyny będzie drugi zespół zabrzańskiego Górnika, a więc przeciwnik znany z  III-ligowych potyczek. Ten mecz odbędzie się już w najbliższą sobotę, bez udziału kibiców kibiców, jak wszystkie obecnie rozgrywane sparingi naszej drużyny.

03.02.2021 r, sparing, stadion MOSiR Piekary Śląskie, ul. Olimpijska 3, 41-943 Piekary Śląskie

TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY – KS DECOR BEŁK 2:1 (1:0)

bramki:

1:0 – Patryk Joachim 45 min.

2:0 – Daniel Barbus 52 min.

2:1 – Kamil Sikora 81 min.

sędzia: Mateusz Bielawski (KS Katowice)

GWAREK: Tobor (46′ Rosół) – K. Joachim (68′ Dyląg), Timochina, Czajkowski (46′ Barbus), Obuchowski (68′ Pipia) – Pach (68′ Kuliński), Zawodnik testowany I, Gryc (46′ Pośpiech), Zawodnik testowany II (68′ Skrzyniarz), Ptak (68′ Dworaczek) – P. Joachim (68′ Jarka). Trener: Krzysztof GÓRECKO.

DECOR: Łobaczewski – Jakubowski, Zawodnik testowany I, Orzeł, Groborz – Reguła, Dymowski, Smyła, Stryszek – Rasek, Semeniuk oraz Sekuła, Piekiełko, Zawodnik testowany II, Sikora, Szczęch, Lach, Spórna, Pańkowski, Święch. Trener: Marek PIOTROWICZ.