Gwarek Tarnowskie Góry pokonał dzisiaj Klub Sportowy Olkusz 1:0 (1:0) w swoim kolejnym meczu sparingowym. Tarnogórzanie zwyciężyli po bramce Dawida Jarki w pierwszej połowie spotkania. Mecz, który rozegrany został w Olkuszu toczył się głównie na połowie gospodarzy, jednak nieskuteczność gości spowodowała, że Gwarek wyjechał z zaledwie jedną strzeloną bramką.

Gwarek po raz drugi w przeciągu sześciu dni zawitał do województwa małopolskiego. Po sparingu z ekstraklasową Cracovią, tym razem nastał czas na mecz z beniaminkiem IV ligi małopolskiej – Klubem Sportowym Olkusz. Gospodarze, którzy wracają do rozgrywek IV ligi po pięcioletniej przerwie nie byli w tym meczu stroną przeważającą. Bardziej widoczni byli natomiast goście, jednak nieskuteczność pod bramką rywali spowodowała, że na pierwszą bramkę czekaliśmy do 37 minuty meczu. Dawid Jarka otrzymał podanie z głębi pola, a następnie po poradzeniu sobie z dwójką obrońców klubu z Olkusza, stanął na przeciwko bramkarza gospodarzy. Były zawodnik Górnika Zabrze precyzyjnym strzałem tuż obok słupka zdobył jedyną bramkę w meczu. W drugiej połowie głównie goście mieli swoje okazje, ale drugiego gola nie oglądaliśmy.

KS OLKUSZ – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 0:1 (0:1)

bramka:

0:1 – Dawid Jarka 37 min.

GWAREK (I połowa): Wiśniewski – Curyło, Dzido, Zawodnik testowany I, Śliwa – Timochina, Zawodnik testowany II, Zawodnik testowany III, Sikora, Górka – Jarka.

GWAREK (II połowa): Rosół – Zawodnik testowany IV, Cymerys, Mrozek, Zawodnik testowany V – Szombierski, Zawodnik testowany VI, Sikora, Stanik, Zawodnik testowany VII – Urbainczyk.