W rozegranym dzisiaj w Nakle Śląskim meczu towarzyskim, Gwarek Tarnowskie Góry pokonał miejscowego Orła 4:0 (1:0). W drużynie tarnogórzan szansę na grę otrzymali gracze, który nie wystąpili w sobotnim meczu ligowym, a także ci, którzy na boisku pojawili się po przerwie. Dla gospodarzy poniedziałkowy sparing był ostatnim przed rozpoczynającym się w sobotę sezonem w lidze okręgowej.

Od początku meczu mimo braku zawodników z podstawowej jedenastki stroną przeważającą byli goście. Szansę występu w pierwszej jedenastce otrzymali ci, którzy sobotni mecz ligowy z Pniówkiem zaczęli z ławki rezerwowej. Do tego można doliczyć tróję zawodników testowanych, a także czwórkę juniorów Gwarka z rocznika 2001, którzy coraz śmielej pukają do kadry pierwszego zespołu Gwarka. Obrona gospodarzy długo odpierała ataki III-ligowca, jednak dopiero po pół godzinie gry tarnogórzanie wyszli na prowadzenie. Po błędzie bramkarza Orła będący najbliżej niego w polu karnym Oskar Stanik szybko piłkę przejął, a następnie posłał ją do pustej bramki. Druga bramka padła w 71′ minucie za sprawą zawodnika testowanego, który po długim holowaniu piłki i mijaniu obrońców gości podwyższył prowadzenie Gwarka strzelając tuż obok słupka. Ostatnie dwie bramki w meczu padły pod koniec spotkania, a zdobył je w krótkim odstępie czasu Tadeusz Urbainczyk. Tarnogórzanie zasłużenie pokonali w Nakle Śląskim Orła i w spokoju mogą przygotowywać się do sobotniego meczu w Zielonej Górze.

LKS ORZEŁ NAKŁO ŚLĄSKIE – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 0:4 (0:1)

bramki:

0:1 – Oskar Stanik 30 min.

0:2 – Zawodnik testowany III 71 min.

0:3 – Tadeusz Urbainczyk 86 min.

0:4 – Tadeusz Urbainczyk 89 min.

GWAREK: Rosół – Zawodnik testowany I, Haba (46′ Wojdat), Górka, Żak – Zawodnik testowany II (46′ Dworaczek), Zawodnik testowany III, Stanik (40′ Korzus), Niemiec, Sikora – Urbainczyk.