Zespół Gwarka Tarnowskie Góry zakończył porażką letnią serię meczów sparingowych. Podopieczni trenera Krzysztofa Górecko ulegli w wyjazdowym spotkaniu drużynie Szombierek Bytom 0:1 (0:0). Obydwóm drużynom towarzyszyły ciężkie warunki pogodowe, gdyż temperatura w porze meczu wynosiła prawie trzydzieści kresek powyżej zera. Nie przeszkodziło to jednej drużynom stworzyć dobrego, piłkarskiego widowiska, bowiem oglądaliśmy szybki mecz z wieloma sytuacjami bramkowymi dla jednych i drugich. Ostatecznie zwycięsko z rywalizacji wyszli gospodarze dzięki bramce z 64′ minuty autorstwa Tomasza Rybaka.

Mecz naszej drużyny z jednym z faworytów tegorocznych zmagań w pierwszej grupie „Haiz” IV Ligi Śląskiej kończył etap meczów kontrolnych w letnim cyklu przygotowawczym. Gwarek, który ostatnio mierzył się z drużynami z południa województwa (GKS 1962 Jastrzębie, Odra Wodzisław Śląski) tym razem w dzielnicy Bytomia mierzył się z Szombierkami Bytom, które od nowego sezonu pod dowództwem trenera Janusza Kluge będą z pewnością jednym z pretendentów do awansu na wyższy szczebel rozgrywkowy. Gospodarze stworzyli przyjezdnym bardzo trudne warunki do gry, ponieważ na boisku wcale nie było szczególnie widać różnicy jednej klasy rozgrywkowej. Praktycznie przez całe spotkanie jedna i druga drużyna prześcigały się w stwarzaniu sobie dogodnych sytuacji bramkowych, przez co zebrani na stadionie przy ul. Frycza Modrzewskiego kibice mogli być zadowoleni jeśli chodzi o tempo spotkania. Zadowoleni byli tym bardziej, że jedyna bramka w meczu przesądziła o zwycięstwie popularnych „Zielonych”. Szarżującego na bramkę Andrzeja Wiśniewskiego w drugiej połowie meczu Remigiusza Malickiego nieprzepisowo w polu karnym zatrzymał jeden z zawodników testowanych, a w 64′ minucie bramkarza Gwarka pewnym uderzeniem z „jedenastki” pokonał Tomasz Rybak. Szczególnie w samej końcówce spotkania tarnogórzanie, a raczej powinni zamiast schodzić z boiska jako pokonani sami przesądzić o korzystnym dla siebie wyniku spotkania. Stuprocentowych sytuacji nie wykorzystali jednak Patryk Joachim oraz Sławomir Pach.

W ostatnim meczu kontrolnym w barwach Gwarka nie zagrali Kamil Cholerzyński oraz Dawid Jarka, którzy narzekają na lekkie urazy. Od poniedziałku na łamach naszej strony internetowej zaczniemy przedstawiać Państwu nowych zawodników naszej drużyny, która w sezonie 2019/2020 będzie walczyć o ligowe punkty. Za tydzień w pierwszym meczu sezonu Gwarek podejmie na własnym stadionie Śląsk II Wrocław.

dn. 27 lipca 2019r, godz. 10:00, stadion TS Szombierki Bytom, sparing

TS SZOMBIERKI BYTOM – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 1:0 (0:0)

bramka:

1:0 – Tomasz Rybak 64 min. (karny)

SZOMBIERKI: Latka – Cichecki, Balul, Zawodnik testowany I, Curyło – Zawodnik testowany II, Gwiaździński, Rybak, Kaiser – Moritz, Malicki. W drugiej połowie zagrali: Cieszyński, Thiel, Mączko, oraz czterech zawodników testowanych. Trener: Janusz KLUGE.

GWAREK: Wiśniewski – Dyląg (75′ Fojcik), Dzido, Zawodnik testowany I, Pipia (60′ Zawodnik testowany VIII) – Zawodnik testowany II (70′ Timochina), Zawodnik testowany III (46′ Zawodnik testowany VII), Oziębała (75′ Zawodnik testowany IX), Zawodnik testowany IV (60′ Pach), Zawodnik testowany V (46′ Joachim) – Zawodnik testowany VI (70′ Dworaczek). Trener: Krzysztof GÓRECKO.