Złożony z większości z zawodników testowanych, posiadających status młodzieżowca, drużyna Gwarka Tarnowskie Góry przegrała z występującymi w IV lidze małopolskiej, Wierchami Rabka Zdrój 1:2 (0:1). Był to drugi mecz kontrolny naszej drużyny podczas obozu sportowego w Nowym Targu.  Mecz odbył się na sztucznej nawierzchni obiektu III-ligowego Podhala.

Trzy godziny po pierwszym meczu we Waksmundzie zespół Gwarka podejmował drużynę Wierchów Rabka Zdrój, a więc dziewiątą drużynę poprzedniego sezonu w IV lidze małopolskiej. Tarnogórzanie do drugiego sparingu przystąpili z wieloma zmianami w składzie. Zawodnicy tacy jak Andrzej Wiśniewski, Adam Dzido, Kevin Kołodziej, Konrad Pipia, Rafał Kuliński czy Sebastian Pączko, a więc gracze, którzy wybiegali w meczu z Podhalem pełne 90 minut dostali w drugim meczu wolne. W ich miejsce pojawili się młodzieżowcy, którzy spotkanie z nowotarzanami oglądali z ławki rezerwowej.

Podopieczni grającego trenera Wierchów, a więc Sebastiana Świerzbińskiego dość szybko osiągnęli w meczu przewagę, jednak młoda drużyna Gwarka skutecznie im się przeciwstawiała, szukając swoich okazji w kontratakach. Dopiero Tomasz Ciećko w 25′ minucie strzałem tuż przy słupku znalazł sposób na pokonanie Mateusza Rosoła. Na kolejne bramki musieliśmy czekać do drugiej odsłony meczu. Najpierw w 70′ minucie płaskim strzałem do wyrównania doprowadził Sebastian Siwek, jednak już parę minut później rywale, ponownie za sprawą Tomasza Ciećko objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu.

Dzisiejsze mecze kontrolne były ostatnimi sprawdzianami formy przed meczami o stawkę. Już w najbliższą środę Gwarek zainauguruje zmagania w Pucharze Polski na szczeblu Podokręgu Bytom. W 1. rundzie tarnogórzanie na boisku przy ul. Sportowej w Tworogu zagrają z Olimpią Boruszowice.

KS WIERCHY RABKA ZDRÓJ – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 2:1 (1:0)

bramki:

1:0 – Tomasz Ciećko 25 min.

1:1 – Sebastian Siwek 70 min.

2:1 – Tomasz Ciećko 73 min.

Wierchy: Zawodnik testowany: Chochliński, Jędrzejowski, Świerzbiński, Uchroński – Zubek, Dudek, Czubin, Banik – Ciećko, Dudzik oraz Zawodnik testowany II, Głowa, Luberda, Traczyk, Kościelniak, Sturcz, Pazurkiewicz. Trener: Sebastian ŚWIERZBIŃSKI.

Gwarek: Rosół (70′ Tobor) – Ziemianek, Zawodnik testowany I, Kulisz, Dyląg (46′ Dworaczek) – Skrzyniarz (46′ Timochina, 61′ Skrzyniarz), Siwek, Gryc, Jarka (46′ Joachim), Stosiek – Zawodnik testowany II. Trener: Krzysztof GÓRECKO.