Podczas trzeciego już w zimowym okresie przygotowawczym sparingu, katowicki Rozwój zdołał wywalczyć remis 1:1 z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Strzelcem bramki dla tarnogórzan był Dawid Jarka.


Spotkanie rozgrywane na „Kolejarzu” w Katowicach można z pewnością pokazywać jako film instruktażowy dla przyszłych pokoleń o tym jak powinna wyglądać sportowa postawa. Mecz był wręcz przepełniony walką, bowiem obie drużyny chciały pokazać się z jak najlepszej strony, jednak wszystko odbywało się w granicach boiskowych przepisów.

Najmocniejszym punktem spotkania było bez wątpienia pierwsze pół godziny gry. W tym okresie zarówno Gwarek, jak i Rozwój, bardzo intensywnie pracowały na boisku, w ataku, a także w obronie. Owocem tych starań były bramki, które padły po błędach bloków defensywnych obu ekip. Drużyna gospodarzy, od lat budowana, wedle klubowej filozofii, wyłącznie na wychowankach, pokazała się w sparingu z mocnej strony. Podobnie Gwarek, w którego barwach można było dostrzec kilka nowych twarzy. Postronni widzowie z pewnością nie mogli być zawiedzeni, zjawiając się dziś na stadionie przy ul. Alfreda.

Kolejny test czeka Gwarków już 5 lutego, kiedy to tarnogórska drużyna wybierze się do Bytomia, by zmierzyć się z tamtejszym zespołem Szombierek. Godzina rozpoczęcia spotkania zostanie podana niezwłocznie po jej ustaleniu.


Rozwój 1-1 Gwarek

Bramki: Jarka 26′

I połowa:

Bodys – Bąk, testowany, Czajkowski, Joachim – testowany, Barbus, Skrzyniarz, Grychtolik, testowany – Jarka

II połowa:

Rosół – Bąk (70′ Joachim), Przystalski, Timochina, Dyląg – testowany, testowany, Borycka, Jaszczak, Pisarek M. – Stanek

1 komentarz

  • tom 03 / 02 / 2022 Reply

    Widać paru testowanych i może znajdzie się miejsce dla 2 doświadczonych zawodników od których młodzież może się uczyć i mogą im cos pokazać. Gwarek nie jest tym z Zabrza Gwarkiem ani Rozwojem z Katowic. Te kluby od lat dostarczają zawodników do ekstraklasy i reprezentacji i maja doświadczenie jak motywować i szkolić młodych . Na Górach niestety tego brak klub bez tradycji jako takiej,
    okres Gwarka można powiedzieć ze około 10 góra 15 lat co było wcześniej zostało rozwalone Dlatego myślę ze powinno budować drużynę na doświadczeniu i młodzieży .Może w końcu ruszy budowa boisk to pomoże w szkoleniu

Dodaj komentarz