Zwycięstwem Gwarka Tarnowskie Góry zakończył się pierwszy z dwóch sparingów, które tarnogórzanie zaplanowali sobie jako formę roztrenowania na koniec piłkarskiej jesieni. Na boisku o sztucznej nawierzchni w Piekarach Śląskich, drużyna trenera Krzysztofa Górecko pokonała Dramę Zbrosławice 3:2 (2:0). Dwie bramki zdobył Piotr Makowski, a trzeciego gola dołożył w drugiej połowie meczu Dawid Jarka. W drużynie ze Zbrosławic do siatki tarnogórzan trafiali Kamil Zachnik oraz Sebastian Standera.

W ostatnią sobotę listopada Gwarek zmierzył się towarzysko z reprezentantem IV grupy katowickiej „Zina” Ligi Okręgowej – Dramą Zbrosławice. Mecz miał charakter sparingu, gdyż obydwie drużyny zakończyły już w swoich rozgrywkach rundę jesienną. Na prowadzenie mistrza jesieni I grupy IV ligi śląskiej wyprowadził Piotr Makowski w 16’ minucie spotkania, który w sytuacji „sam na sam” pokonał bramkarza rywali. Ten sam zawodnik w 30’ minucie meczu podwyższył stan rywalizacji na 2:0 dla Gwarka. Tym razem jednak popularny „Maku” bardzo ładnym lobem pokonał wychodzącego do naszego napastnika bramkarza Dramy. Niecały kwadrans po wznowieniu gry gola kontaktowego zdobyła Drama. Autem bramki okazał się Kamil Zachnik, który jako pierwszy dopadł do piłki wybitej przez interweniującego Mateusza Rosoła. W 77’ minucie było już jednak 3:1 dla tarnogórzan. Piłkę w polu karnym przejął Dawid Jarka, który po ograniu dwójki obrońców przeciwnika uderzył nie do obrony tuż przy lewym słupku bramki drużyny ze Zbrosławic. Na trzy minuty przed końcem do siatki Gwarka trafił Sebastian Standera, który z najbliższej odległości pokonał bramkarza tarnogórskiej drużyny.

Więcej bramek nie padło, chociaż każda z drużyn miała jeszcze okazję na zdobycie kolejnych goli. W drużynie Dramy Zbrosławice w słupek uderzył Sebastian Standera, natomiast w ekipie Gwarka poprzeczkę obił uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego Rafał Kuliński. Obie drużyny zagrały także w niepełnych składach. W zespole Gwarka zabrało m.in. Andrzeja Wiśniewskiego, Marcina Rosińskiego czy Sławomira Pacha. Okazję do zaprezentowania się w drużynie Gwarka otrzymał oprócz dwójki zawodników testowanych zawodnik zespołu juniorów naszego klubu – Mateusz Korzus. W drużynie Dramy Zbrosławice wystąpiło w sobotę wielu zawodników, którzy w przeszłości byli zawodnikami Gwarka Tarnowskie Góry. Na boisku w Piekarach Śląskich okazję do zaprezentowania się swojemu byłemu klubowi otrzymali tacy zawodnicy jak Marcin Wujek, Ireneusz Poloczek, Marcel Panak czy Ariel Lindner.

Za tydzień na boisku MKS Pogoń w Rudzie Śląskiej Gwarek zagra ostatni w tym roku sparing. Rywalem będzie Śląsk Świętochłowice. Początek meczu 3 grudnia o godzinie 11:00.

Powiedzieli po meczu:

Krzysztof Górecko (trener Gwarka): „Aby utrzymać u naszych zawodników formę z meczów ligowych, zdecydowaliśmy się jeszcze na rozegranie dwóch sparingów. Często się tak praktykuje. Okazję do gry oprócz naszej szerokiej kadry mieli także zawodnicy, którzy chcieli się w Gwarku wypróbować. Taki sparing cieszy, bo sprzyjające warunki pogodowe pozwalały na rozegranie jeszcze w tym okresie meczu. Forma sportowa powinna być jeszcze przez parę tygodni po lidze podtrzymana, więc dzisiejszy mecz był dobrą ku temu okazją, Powoli będziemy schodzić z obciążeniami treningowymi, zostaje nam jeszcze ostatni sparing za tydzień oraz nieco lżejsze jednostki treningowe.”

Boisko ze sztuczną nawierzchnią MOSiR „Olimpia” Piekary Śląskie, godz. 14:00

LKS DRAMA ZBROSŁAWICE – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 2:3 (0:2)

Bramki:

0:1 – Piotr Makowski 16 min.

0:2 – Piotr Makowski 30 min.

1:2 – Kamil Zachnik 58 min.

1:3 – Dawid Jarka 77 min.

2:3 – Sebastian Standera 87 min.

DRAMA: Płoskonka – Wujek, Poloczek, Panak, Polak, Zachnik, Lindner, Thiel, Maciaszek, Paździorek, Kurkowski. Grali także: Mól, Markowski, Czyżewski, Chmurczyk, Lewandowski, Standera. Trener: Dariusz DWOJAK

GWAREK: Rosół – Curyło, Dzido (46’ Cymerys), Mrozek (46’ Śliwa), Korzeniowski – Timochina (46’ Korzus), Zawodnik testowany I (46’ Kuliński), Polak (46’ Hewlik), Górka (46’ Sikora), Zawodnik testowany II (46’ Jarka) – Makowski (46’ Polis). Trener: Krzysztof GÓRECKO