Występująca w bytomskiej A-klasie drużyna Tempa Stolarzowice będzie rywalem Gwarka w ćwierćfinale rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Bytom. Tarnogórzanie swojego rywala poznali podczas wtorkowego losowania, które odbyło się w siedzibie Podokręgu Bytom. Spotkanie ćwierćfinałowe z udziałem Tempa Stolarzowice oraz Gwarka Tarnowskie Góry zaplanowano na 21 września (środa) na godzinę 16:00. Mecz odbędzie się w Stolarzowicach.

 

Oprócz par ćwierćfinałowych rozlosowano także pary półfinałowe. Tak więc zwycięzca pary Tempo Stolarzowice – Gwarek Tarnowskie Góry zagra w półfinale na początku października z lepszym z pary Rozbark Bytom – Czarni Kozłowa Góra. Następne dwie pary ćwierćfinałowe to Olimpia Boruszowice – Ruch Radzionków oraz Orzeł Miedary – LKS Żyglin/Szombierki Bytom. Swojego rywala klub z Miedar pozna w środę 14 września, kiedy to rozegranie zaległy mecz LKS-u Żyglin z Szombierkami.

 

Tempo Stolarzowice to obecnie trzynasta drużyna bytomskiej A-klasy. W dotychczas rozegranych pięciu meczach ligowych zdobyli oni zaledwie trzy punkty za jeden wygrany mecz. Dla obydwu drużyn będzie to pierwsze spotkanie w tym turnieju. W pierwszej rundzie rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Bytom, klub z dzielnicy Bytomia miał wolny los. Tarnogórzanie natomiast rywalizację mieli zacząć od drugiej rundy, jednak na skutek wycofania się z rozgrywek Unii Świerklaniec, Gwarek również bez rozegrania meczu awansował do następnej rundy.

Dodaj komentarz