Miło jest nam poinformować, iż drugi trener Gwarka Tarnowskie Góry, Sebastian Gawełczyk w ostatnich dniach ukończył kurs trenerski UEFA A. Kurs organizowany był w Rzeszowie przez Wydział Szkolenia Polskiego Związku Piłki Nożnej i kończył się egzaminem praktycznym oraz teoretycznym. Dyplomy wręczył prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, pan Mieczysław Golba.

 

W komisji przyznającej licencję na kursie w Rzeszowie zasiadały znane postacie w świecie polskiej piłki nożnej. Między innymi możemy tu wspomnieć osobę Jana Domarskiego, czyli strzelca bramki w pamiętnym meczu na Wembley w 1973 roku, a także Dariusza Gęsiora, wychowanka Ruchu Chorzów, a obecnie pracownika Departamentu Szkolenia i Rozgrywek Międzynarodowych oraz Szkoły Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej.

 

Dzięki pozytywnemu wynikowi kursu sztab szkoleniowy Gwarka zyskał kolejne nowo nabyte umiejętności w pracy trenerskiej. Jest to także najlepszy przykład na to, jak nasz Klub ułatwia młodym trenerom ich dalszą pracę poprzez promocję oraz dalsze udoskonalanie swojej wiedzy w kursach organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej. Sebastianie, raz jeszcze gratulujemy wyniku!

 

Przypomnijmy, iż licencja trenerska UEFA A upoważnia do prowadzenia jako pierwszy trener wszystkich klubów na każdym szczeblu rozgrywkowym, za wyjątkiem klubów Ekstraklasy, I oraz II ligi, a także Ekstraklasy Futsalu mężczyzn oraz I ligi futsalu. 

kurs_uefaa_rzeszow2017

Trener Sebastian Gawełczyk (trzeci z lewej w górnym rzędzie) z całą grupą trenerów podczas kursu trenerskiego UEFA A.

Dodaj komentarz