W najbliższą środę zakończona zostanie kolejna runda Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom. Jako ostatnie w II rundzie okręgowego Pucharu Polski na boisko wyjdą drużyny Polonii Bytom oraz Gwarka Tarnowskie Góry. Mecz odbędzie się w środę 19 sierpnia o godzinie 17:30 na obiekcie przy ul. Olimpijskiej w Bytomiu, który z powodu swojego obecnego stanu technicznego nie będzie mógł przyjąć kibiców obydwóch drużyn.

 

Drużyna gospodarzy do II rundy turnieju awansowała dzięki wyjazdowej wygranej z Iskrą Połomia 5:2. Trener Kamil Rakoczy miał do swojej dyspozycji wtedy zespół złożony głównie z młodzieżowców, którzy unieśli ciężar odpowiedzialności, w dobrym stylu awansując do kolejnej rundy. Bramkarza klubu z Połomii pokonali wtedy Jakub Wróbel (dwukrotnie) oraz Denis Bardl, Kamil Szczypiński, a także Kamil Sęk. Jak się później okazało… spotkanie pucharowe z Iskrą Połomia było jak dotąd jedynym, oficjalnym meczem Polonii w sezonie 2020/2021. Późniejsze problemy III-ligowych przeciwników Polonii z wirusem COVID-19 (w tym zespołu Gwarka) uniemożliwiły jej ligowy start przez następnych trzy tygodnii.

 

Także i tarnogórzanie mają na swoim koncie jedno oficjalne spotkanie w sezonie 2020/2021. Nie wracają niestety do niego przychylnie, bowiem na inaugurację rozgrywek III ligi, Gwarek grający wówczas bez kilku swoich podstawowych zawodników przegrał z drugim zespołem Zagłębia Lubin 0:4. Dziś już wiemy, że również i w środę, podobnie jak zespół Polonii, tarnogórzan nie zobaczymy w pełnym, ligowym zestawieniu. Przygodę z tegoroczną edycją okręgowego Pucharu Polski Gwarek miał rozpocząć na początku sierpnia, jednak pucharowy przeciwnik – Olimpia Boruszowice, nie stanęła do rywalizacji na boisku, dzięki czemu nasza drużyna bez konieczności gry zameldowała się w kolejnej rundzie. Problematyczny start rozgrywek ligowych sprawił, że z pięciu zaplanowanych, oficjalnych spotkań Gwarka, tarnogórzanie rozegrali zaledwie jeden…

 

Z powodu obecnego stanu technicznego obiektu przy ul. Olimpijskiej w Bytomiu, pucharowe spotkanie odbędzie się bez kibiców obydwóch drużyn. Aby umożliwić jednak fanom Polonii oraz Gwarka możliwość zobaczenia drużyn w akcji, gospodarze przeprowadzą bezpłatną transmisję internetową z tego pucharowego spotkania. Informacje na temat kanału transmisyjnego zostaną podane w dniu meczu również za pośrednictwem naszych mediów społecznościowych.

 

Zwycięzca spotkania awansuje do kolejnej rundy rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Bytom, który pierwotnie zaplanowany został na środę 26 sierpnia. Mecz Polonia – Gwarek jako sędzia główny poprowadzi arbiter Sławomir Smaczny z Bytomia.

 

Pozostałe wyniki II rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom (mecze rozegrano 11 i 12 sierpnia):

Arbiter Bytom – Ruch Radzionków 0:7

Unia Strzybnica – Czarni Kozłowa Góra 2:8

Iskra Lasowice – Orkan Dąbrówka Wielka 3:1

Tempo Stolarzowice – Górnik Bobrowniki Śląskie 1:0

Orzeł Koty – Drama Zbrosławice 0:13

Odra Miasteczko Śląskie – Szombierki Bytom 3:5

Orzeł Biały Brzeziny Śląskie – Orzeł Miedary 2:0

 

Dodaj komentarz