Wraz z początkiem nowego roku doszło do kilku istotnych zmian w sztabie trenerskim Akademii Piłkarskiej Gwarka. Z myślą o lepszym komforcie treningów, zmiany dotyczą poprawy organizacji szkółki piłkarskiej oraz roszad trenerskich w niektórych rocznikach. Poniżej przedstawiamy wszystkim zainteresowanym zawodnikom oraz ich rodzicom sylwetki nowych trenerów, którzy w styczniu dołączyli do Gwarka Tarnowskie Góry.

 

Najstarszym rocznikiem, w którym doszło do zmiany trenera była grupa z rocznika 2005/2006. Trenera Sebastiana Stasia, który z końcem roku zakończył pracę w naszym Klubie zastąpił trener Grzegorz Skowronek. Mieszkający w Tarnowskich Górach Grzegorz Skowronek to były zawodnik takich klubów jak Szombierki Bytom, Sparta Lubliniec czy Orzeł Nakło Śląskie, mający w swoim piłkarskim CV również grę w Gwarku. Trener Skowronek posiada obecnie licencję trenerską UEFA B, a trenerskie szlify zbierał dotychczas prowadząc drużyny młodzieżowe Odry Miasteczko Śląskie, Orła Nakło Śląskie czy pierwszą drużynę Przyszłości Nowe Chechło. Kolejnym krokiem w jego karierze trenerskiej jest właśnie praca w Gwarku. Jego bratem jest inny były zawodnik Gwarka, Artur. Starszy z braci Skowronków to były trener Ruchu Radzionków, jak i m.in. GKS-u Katowice, Pogoni Szczecin czy obecnie Wisły Kraków. Kto wie, może Grzegorz w najbliższym czasie pójdzie w ślady brata?

 

Grzegorzowi Skowronkowi pomagać przy rocznikach 2005 oraz 2006 będzie dotychczas pracujący przy grupie trener Adam Reichel, który będzie jednocześnie będzie również pełnił obowiązki trenera w roczniku 2012.

 

Wzmocniona została również grupa z roczników 2007/2008. Od stycznia za grupę odpowiedzialni będą trenerzy Łukasz Karmański (licencja trenerska UEFA A), który dotychczas prowadził młodsze roczniki w naszym Klubie oraz Marcin Wujek, który do tej pory szkolił rocznik samodzielnie. Młodość połączona z doświadczeniem z pewnością jeszcze bardziej zwiększy poziom szkolenia w grupie.

 

Zmiany zaszły również w młodszych rocznikach. Z końcem 2019 roku dobiegła końca przygoda trenerska z naszym Klubem Przemysława Oziębały, który zdecydował się na powrót do Rakowa Częstochowa, łącząc obowiązki przy pierwszym zespole Rakowa z pracą w piłkarskiej akademii klubu z Częstochowy. Obowiązki trenera w roczniku 2011 przejmie w najbliższy dniach trener Karol Ochman. Doświadczony w pracy z młodszymi rocznikami trener posiada licencję trenerską UEFA B, a swoją nową pracę będzie łączył z prowadzeniem drużyn w Odrze Miasteczko Śląskie.

 

Naszą najmłodszą grupę, w której swoje pierwsze kroki w piłce nożnej stawiają dzieci z rocznika 2013 oraz młodsze przejmie w najbliższych dniach trener Krzysztof Tumidajewicz, dla którego jest to powrót do klubu z Tarnowskich Gór. Trenera Krzysztofa pamiętamy w Gwarku z pracy w jej Akademii, gdzie zajmował się m.in. najmłodszymi wówczas rocznikami. Doświadczenie z pracy z młodzieżą oraz licencja trenerska UEFA A, którą trener Krzysztof posiada to pewność, że Gwarek zapewnia swoim przyszłym zawodnikom najlepszy start do tej najpiękniejszej według nas dyscypliny sportowej na świecie.

 

W pozostałych grupach nie zaszły żadne, istotniejsze dla rozwoju grup zmiany.

 

Ze względu na rozpoczynające się w województwie Śląskim zimowe ferie, o wszelkich zmianach wynikających z dostępności na ten czas sal gimnastycznych, trenerzy grup młodzieżowych będą rodziców informować telefonicznie. W przeciągu kilku dni potwierdzone już zmiany naniesione zostaną na naszą stronę internetową, gdzie znajdą w zakładkach dotyczącej danej grupy się m.in. kontakty do nowych trenerów.

 

Wszystkich nowych trenerów rozpoczynających swoją przygodę w Gwarku Tarnowskie Góry serdecznie witamy i życzymy samych zadowalających wyników oraz radości z efektów ich pracy!

Dodaj komentarz