Sobotni mecz ze Śląskiem II Wrocław był szczególny pod wieloma względami. Inauguracja wiosny, remis na boisku lidera i przede wszystkim bardzo dobra gra naszej drużyny dała nam nadzieję na dobrą drugą część sezonu w wykonaniu Gwarka. Przymusowa przerwa w rozgrywkach na razie nieco zastopowała punktowe zapędy naszej drużyny, jednak warto przytoczyć jeszcze jeden fakt z ostatniego spotkania tarnogórzan.

 

Do grona osób, które sobotni mecz zapamiętają szczególnie dołączy z pewnością Adam Dzido. Ostoja defensywy tarnogórskiej drużyny rozgrywał we Wrocławiu swój 150-ty, oficjalny mecz w barwach Gwarka Tarnowskie Góry. Adam o sile Gwarka stanowi nieprzerwanie od prawie pięciu lat, czyli od sezonu 2015/2016. Debiut Adama Dzido w Gwarku miał miejsce w pierwszym meczu tego sezonu, który był jednocześnie debiutem w naszej drużynie trenera Krzysztofa Górecko. 8 sierpnia ze zwycięskiego meczu ligowego z Przemszą Siewierz (2:1) pozostała w naszej drużynie trójka zawodników.  Oprócz wspomnianego Adama Dzido w zespole Gwarka pozostają Sławomir Pach oraz Mateusz Rosół, a także będący na w tym meczu na ławce rezerwowych Patryk Timochina, który dziś jest samodzielnym liderem pod względem ilości oficjalnych występów w Gwarku (198). W meczu brali udział również obecnie pracownicy sztabu szkoleniowego naszej drużyny Grzegorz Homel oraz Bartłomiej Cymerys.

 

Na jubileuszowe 150 meczów Adama Dzido w barwach Gwarka złożyły się 134 spotkania ligowe, 13 meczów Pucharu Polski oraz 3 mecze barażowe. Mimo chwilowego przestoju w rozgrywkach ligowych będziemy trzymać mocno kciuki, aby zdrowie i forma naszego zawodnika dopisywała przez kolejne lata w naszych barwach! Adamie, serdeczne gratulacje!

Dodaj komentarz