W rozegranym dziś ostatnim sparingu przed nadchodzącym sezonem Gwarek pokonał u siebie Ruch Radzionków 3-0, a wszystkie bramki zdobył zawodnik testowany.

W pierwszej połowie mecz wydawał się niezwykle wyrównany, zarówno Gwarek, jak i Ruch tworzyli sobie sytuacje, brakowało jedynie wykończenia. Dopiero pod koniec pierwszej połowy jeden z testowanych zawodników wykonał rajd ze skrzydła, mijając trzech graczy rywala i uderzeniem po ziemi dał prowadzenie 1-0. Z takim rezultatem zawodnicy schodzili do szatni.

W drugiej połowie  zobaczyliśmy już na boisku zupełnie inne składy, ponieważ trenerzy obu drużyn zdecydowali się na roszady. Wtedy swoje show dopełnił jeden z testowanych zawodników. Najpierw znalazł sobie miejsce w obrębie szesnastki, pewnie zdobywając gola, a przed zejściem z boiska zabawił się jeszcze z przeciwnikami w polu karnym i, strzelając swoją trzecią bramkę w tym meczu, skompletował tzw. hat-tricka. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i mogliśmy cieszyć się pewnym zwycięstwem 3-0.

Najbliższe spotkanie, przeciwko Karkonoszom Jelenia Góra, zostanie rozegrane na wyjeździe, 7 sierpnia, o godz. 17:00. Będzie to mecz rozpoczynający sezon III Ligi. Mamy nadzieję, że dobrze przepracowany okres przygotowawczy pozwoli na udany start w meczach o stawkę.