Debiutancki sezon tarnogórskiej drużyny wielkimi krokami zbliża się do końca. Jesienią nikomu szerzej nie znana drużyna z Tarnowskich Gór powoli zaznajamiała się z III-ligowymi realiami, aby wiosną ruszyć w sensacyjną walkę o zwycięstwo w całych rozgrywkach. Warto dodać, że o zwycięstwo, które jeszcze w minimalnym stopniu jest w sobotę do zgarnięcia. Co prawda musiałaby tutaj dość ostro zadziałać matematyka, jednak od dawna wiemy, że nasza drużyna jako beniaminek sezonu 2017/2018 poczyniła olbrzymi krok w przód. Ostatni pojedynek Gwarka w sezonie zapowiada się niezwykle ciekawie. Walczący o pożegnanie się z sezonem beniaminek zagra z walczącym o życie drugim zespołem Górnika Zabrze, który w sobotę na stratę punktów nie może sobie pozwolić.

 

Zaczęło się od dwóch remisów, później nadeszła porażka. Od czwartej kolejki ligowej nasza drużyna ruszyła ku czubie tabeli. Tarnogórzanie stopniowo odprawiali z kwitkiem kolejnych rywali, a w sobotę podziękują swoim kibicom za całosezonowy doping. Drużyna Gwarka w przypadku zwycięstwa zapewni sobie miejsce na podium. Jego stopień zależeć będzie od wyników w Częstochowie, gdzie Skra gra z BKS-em Stalą Bielsko-Biała, a także od wyniku we Wrocławiu, gdzie Ślęza podejmie KGHM ZANAM Polkowice. Niezależnie od wyniku sobotniego meczu, sezon 2017/2018 to zdecydowanie sukces tarnogórskiego zespołu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby sobotnim meczem poprawić sobie statystyki ligowe. Kończący sezon mecz z drugą drużyną Górnika może przynieść Gwarkowi dziesiąte zwycięstwo w sezonie w roli gospodarza. Sobotni mecz to także okazja do rewanżu za przegrany mecz z listopada ubiegłego roku, kiedy to gospodarze, wśród których obecnych było wielu z pierwszej kadry zabrzańskiej ekipy pokonali Gwarka 3:1. Tarnogórzanie podczas meczów na swoim stadionie odnieśli jak dotąd 9 zwycięstw, zanotowali 3 remisy oraz doznali 4 porażek. Zwycięstwo oprócz wspomnianej wcześniej dziesiątej wygranej zapewni również podopiecznym trenera Krzysztofa Górecko trzecie miejsce w klasyfikacji drużyn własnego boiska. Ostatni mecz sezonu to także szansa na przełamanie fatalnej passy z przynajmniej jedną straconą bramką w meczu. Drużyna Gwarka od siedmiu spotkań traci przynajmniej jednego gola w meczu. Abyśmy sobie przypomnieli ostatni mecz Gwarka zagrany na „zero z tyłu”, to musielibyśmy się wrócić aż do początku maja, kiedy nasza drużyna przywiozła trzy punkty z terenu ostatniej w tabeli Polonii Głubczyce. Chwalona na początku rundy wiosennej przede wszystkim na grę w obronie tarnogórska drużyna wyraźnie spoczęła na laurach i podczas drugiej części sezonu zaledwie pięć razy kończyła mecz bez straconej bramki. Ostatnią okazję na podreperowanie dorobku strzeleckiego będzie miał najskuteczniejszy w tarnogórskiej drużynie Dawid Jarka. Nie mający już niestety szans na koronę króla strzelców trzeciej grupy III ligi były zawodnik Górnika Zabrze ma na swoim koncie siedemnaście zdobytych bramek.

 

O ile jednak w szatni Gwarka przed sobotnim meczem można zaobserwować nastroje bardzo optymistyczne, tak w szatni drugiej drużyny Górnika Zabrze takich odczuć niestety nie możemy. Nasi partnerzy grą w rundzie wiosennej bardzo skomplikowali sobie swoją sytuację w tabeli trzeciej grupy III ligi. Podopieczni trenera Wojciecha Gumola na ligowe zwycięstwo czekają… od dziewięciu kolejek! Ostatni raz rezerwy 14-krotnego Mistrza Polski zanotowały zwycięstwo podczas wyjazdowego spotkania z BKS-em Stalą Bielsko-Biała, a miało to miejsce dokładnie 28 kwietnia bieżącego roku. Na domiar złego zabrzanom w pamiętnym meczu dopisało szczęście, bowiem gola na wagę zwycięstwa zdobył w ostatniej akcji meczu Kacper Michalski. Aby drużyna rezerw Górnika utrzymała się w lidze musi koniecznie odnieść w sobotę zwycięstwo. Trzy punkty mogą, ale nie muszą naszemu najbliższemu przeciwnikowi zagwarantować ligowego bytu. Do tego, aby Górnik pozostał w stawce III-ligowców na następny sezon konieczny jest także brak zwycięstwa Pniówka Pawłowice Śląskie w wyjazdowym meczu ze zdegradowanym już Falubazem Zielona Góra oraz zwycięstwo jednej ekip z dwójki Miedź II Legnica – Stilon Gorzów Wielkopolski. Na nieszczęście zabrzan obydwie drużyny w ostatniej kolejce ligowej grają… właśnie ze sobą. Przede wszystkim górnicy muszą jednak liczyć na własne umiejętności piłkarskie, które z pewnością posiadają. Rezerwy klubu z Zabrza na wyjazdach spisują się jednak słabo. Jak dotąd na boiskach rywali zanotowali 4 zwycięstwa, 5 remisów i 7 porażek, strzelając przy tym 26 bramek oraz tracąc ich 33. Ciężko określić kto z szerokiej kadry Górnika powalczy o ligowy byt zespołu na III-ligowych szczeblu podczas meczu w Tarnowskich Górach. Punkty drużynie Górnika potrzebne są w sobotę jak tlen. W zbliżającym się nieuchronnie do końca sezonie aż osiemnastu piłkarzy Górnika wpisywało się jak dotąd na listę strzelców. Najskuteczniejszym zawodnikiem naszych sobotnich gości jest Dominik Lasik, który jednak z powodu kontuzji rozgrywki wiosenne musiał spisać na straty. Młody napastnik zabrzan zdobył w sezonie 2017/2018 dziesięć bramek.

 

Oprócz ligowego meczu rozegranego jesienią, obydwie drużyny w ostatnim czasie spotkały się dwukrotnie podczas zimowych gier sparingowych. Za każdym razem spotkanie kontrole zostało rozegrane na boisku Walki Makoszowy w Zabrzu, a jak dotąd wliczając w to zarówno mecz ligowy jak i spotkania kontrole, Gwarkowi wygrać z Górnikiem się do tej pory jeszcze nie udało.

25.02.2017r., sparing ZIMA 2016/2017, Górnik – Gwarek 1:1 (0:0) bramka: Cymerys

19.11.2017r., III liga sezon 2017/2018, Górnik – Gwarek 3:1 (1:1) bramka: Jarka

25.02.2018r., sparing ZIMA 2017/2018, Górnik – Gwarek 2:1 (1:0) bramka: Jaworski

 

Sędzią głównym meczu 34. kolejki rozgrywek w trzeciej grupie III ligi będzie pan Łukasz Sowada (KS Opole). Dla reprezentującego Opolskie Kolegium Sędziowskie arbitra będzie to jedenaste spotkanie w sezonie 2017/2018 w naszej grupie III ligi. Drużynie Górnika pan Sowada sędziował już aż trzykrotnie (zwycięstwo, remis, porażka), natomiast sobotni mecz z udziałem Gwarka będzie dla pana Łukasza pierwszym w sezonie. Sędzia ostatniego meczu z udziałem Gwarka oraz Górnika pokazał 40 żółtych kartek, 4 czerwone kartki, a także podyktował 3 rzuty karne.

 

Zapraszamy wszystkich kibiców bardzo serdecznie na to spotkanie. Do Państwa dyspozycji będzie tradycyjnie stoisko gastronomiczne obok trybuny głównej. Żółta kasa biletowa jak zawsze przed domowym meczem Gwarka zostanie otwarta na godzinę przed meczem. Z powodu dużego zainteresowania meczem bardzo prosimy kibiców o wcześniejsze przyjście na mecze celem uniknięcia kolejek przy kasie biletowej.

 

Przypomnijmy, iż spotkanie Gwarka Tarnowskie Góry z Górnikiem II  Zabrze odbędzie się w sobotę 16 czerwca o godzinie 18:00 na boisku TS Gwarek przy ul. Wojska Polskiego 2 w Tarnowskich Górach.

Dodaj komentarz