Piłka nożna na III-ligowym poziomie po niecałych dwóch tygodniach przerwy wraca do Tarnowskich Gór. To właśnie tutaj dojdzie do starcia dwóch drużyn, które mają na swoim koncie tyle samo punktów, a obecnie znajdują się w górnej części ligowej tabeli. Mecze Gwarka Tarnowskie Góry oraz Rekordu Bielsko-Biała od samego początku wspólnej rywalizacji na III-ligowym poziomie zawsze należały do niezwykle zaciętych. Nie mamy wątpliwości, że także i w sobotę obydwie drużyny będzie interesować tylko zwycięstwo.

 

Ostatni tydzień w tarnogórskiej drużynie był bardzo burzliwy. Najpierw sobotnia porażka w Lubinie zakończyła serię sześciu ligowych oraz pucharowych meczów Gwarka bez porażki. Następnie odwołany został półfinałowy mecz Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom, o których poinformowała tarnogórską drużynę ekipa pucharowego przeciwnika Gwarka, Drama Zbrosławice, która ze względów organizacyjnych podjęła decyzję o odwołaniu zaplanowanego na wtorek półfinału. Dzięki temu tarnogórzanie co prawda awansowali do finału rozgrywek, w których zmierzą się wiosną przyszłego roku z Szombierkami Bytom, to jednak odebrano im możliwość sprawdzenia się przed sobotnim meczem z Rekordem. Dzięki temu chęć szybkiego zapomnienia nieudanego meczu z Zagłębiem II Lubin została przymusowo przedłużona właśnie do soboty. Ma to również swoje dobre strony, bowiem to właśnie mecz z drużyną z Bielska-Białej będzie jednym z kluczowych spotkań tej kolejki dotyczącej układu sił w górnej części ligowej tabeli. Podopieczni trenera Krzysztofa Górecko do sobotniego meczu przystąpią z ósmego miejsca w tabeli, ale po serii dwóch zwycięskich meczów na stadionie przy ul. Wojska Polskiego. Ogółem tarnogórzanie mają na swoim koncie obecnie siedemnaście punktów i do drugiego w tabeli Śląska II Wrocław tracą zaledwie dwa punkty. To właśnie wrocławianie są jedynym zespołem w lidze, który zdołał wywieźć pełną zdobycz punktową ze stadionu w Tarnowskich Górach. Oprócz drużyny Śląska jeden punkt w tym sezonie z naszego obiektu zdołała zabrać ze sobą do Bytomia także Polonia. Zwycięstwa w roli gospodarza Gwarek natomiast mógł sobie zapisać po ograniu Miedzi II Legnica, Ruchu Zdzieszowice, Pniówka Pawłowice, a także Ruchu Chorzów. W najbliższą sobotę poprzeczka będzie wywieszona równie wysoko. W starciu ze swoim najbliższym rywalem tarnogórzanie wystąpią bez kontuzjowanego Sebastiana Dworaczka, a także pauzującego za nadmiar żółtych kartek Przemysława Oziębały. Co ciekawe, popularny Ozi w majowym spotkaniu Gwarka u siebie z Rekordem również nie mógł zagrać z powodu nałożonej kary za żółte kartki. Występ podstawowego defensora Gwarka Adama Dzido stoi natomiast pod dużym znakiem zapytania. Osłabieni brakiem dwójki swoich niezwykle doświadczonych zawodników tarnogórzanie wcale jednak nie stoją na straconej pozycji. Gospodarze nie raz już pokazywali, że potrafią wyjść z największych opresji. Jeśli chodzi o zdobycz bramkową to Gwarek ma na swoim koncie obecnie dziewiętnaście strzelonych goli, a najwięcej z nich, bo sześć, zdobył najlepszy obecnie strzelec naszej drużyny – Sebastian Pączko.

 

Jak co roku w górnej połówce ligowej tabeli można wyszukać drużynę Rekordu Bielsko-Biała. Nasz najbliższy przeciwnik podobnie jak tarnogórzanie ma obecnie na swoim koncie uzbieranych siedemnaście punktów. W tabeli drużyn, które podobnie jak Rekord i Gwarek uzbierali dotychczas taką ilość punktów są również Foto-Higiena Gać oraz Polonia Bytom. Sytuacja ta dogłębnie pokazuje, jak w dalszym ciągu minimalne są różnice pomiędzy drużynami w ligowej tabeli. Rekord, który z powodu minimalnie lepszej różnicy tzw. małych punktów do sobotniego meczu przystąpi z szóstej pozycji w tabeli. Drużyna prowadzona już od ponad dwóch lat przez trenera Piotra Jaroszka sezon zaczęła od najpierw od dwóch zwycięstw, aby w dwóch następnych spotkaniach podzielić się z rywalami punktami. Swojego pierwszego pogromcę w sezonie Rekordziści znaleźli dopiero na początku września, a był nim wspomniany już wcześniej Śląsk II Wrocław. Drużynie z Bielska-Białej przyszło później zaliczyć porażkę również z inną drużyną z Wrocławia – Ślęzą. Ogólnie na terenach rywali nasz przeciwnik w sezonie 2019/2020 zagrał sześć razy, trzykrotnie zwyciężając, zaliczając jeden remis, a także doznając dwóch porażek. Nasi sobotni goście co ciekawe są najbardziej bramkostrzelnym zespołem w delegacji. Autorzy dwunastu bramek w meczach wyjazdowych goście przewodzą w tej klasyfikacji w gronie zespołów wchodzących w skład trzeciej grupy III ligi. Każdy kij ma jednak dwa końce. Nasi rywale sporo bramek na wyjazdach strzelają, ale także i tracą. Po stronie strat Rekordu widnieje dziesięć straconych na wyjeździe goli. Ostatnie dwa ligowe mecze Rekordu to jednak dwa zwycięstwa. Najpierw w niesamowitych okolicznościach nasz najbliższy przeciwnik wywiózł komplet punktów Zabrza (z 0:2 na 3:2 z Górnikiem II Zabrze), a w ostatniej kolejce Rekord pokonał u siebie Piast Żmigród 1:0 po golu w samej końcówce spotkania zaledwie 17-letniego Bartosza Guzdka. To najlepszy przykład na to, iż Rekord to jeden z najlepszych klubów naszej ligi jeśli chodzi o pracę z młodzieżą oraz skuteczne stawianie na swoich wychowanków. W poprzednim sezonie najlepszym dowodem na to może być transfer Damiana Hilbrychta do I-ligowego Podbeskidzia. Obecnie najlepszym strzelcem naszego rywala jest inny wychowanek Rekordu,  23-letni Szymon Szymański. Wszystkie swoje cztery bramki co ciekawe ofensywny zawodnik Rekordu Bielsko-Biała zdobył z rzutów karnych, które wykorzystywał jak dotąd bezbłędnie.

 

Ostatnie spotkanie ligowe pomiędzy Gwarkiem, a Rekordem również odbyło się w Tarnowskich Górach. Wtedy w pełnym dramaturgii meczu tarnogórzanie w doliczonym czasie gry stracili gola, który kosztował ich utratę dwóch punktów. Również i w pierwszy meczu w Bielsku-Białej nie wyłoniono zwycięzcy.

21.10.2017r., III liga sezon 2017/2018, Rekord – Gwarek 2:3 (0:1). Bramki: Fonfara, Pach, Pączko

09.03.2018r., sparing zima, sezon 2017/2018, Rekord – Gwarek 2:0 (1:0)

26.05.2018r., III liga sezon 2017/2018, Gwarek – Rekord 2:1 (0:0). Bramki: Dyląg, Jarka

03.11.2018r., III liga sezon 2018/2019, Rekord – Gwarek 0:0

25.05.2019r., III liga sezon 2018/2019, Gwarek – Rekord 3:3 (2:1). Bramki: Jarka x2, Joachim

 

Sobotni mecz poprowadzi jako sędzia główny pan Szymon Grabara (KS Sosnowiec). Dla tego doświadczonego arbitra będzie to trzeci mecz w sezonie w ramach rozgrywek III ligi. Jak do tej pory dwukrotnie w meczach z jego udziałem padał remis, a raz zwyciężył zespół gości. Ponadto w tych meczach padło pięć goli, a sędzia Grabara osiemnastokrotnie karał zawodników żółtymi kartkami. Dla arbitra reprezentującego Śląskie Kolegium Sędziowskie będzie to trzecia wizyta na obiekcie w Tarnowskich Górach w historii meczów Gwarka w III lidze. W sezonie 2017/2018 prowadził wygrany przez gospodarzy mecz z rezerwami Miedzi Legnica, natomiast w sezonie 2018/2019, czyli nieco ponad rok później prowadził przegrany przez nasz zespół mecz z MKS-em Kluczbork.

 

Spotkanie w ramach 12. kolejki rozgrywek trzeciej grupy III ligi z udziałem Gwarka Tarnowskie Góry oraz Rekordu Bielsko-Biała odbędzie się w sobotę 19 października o godzinie 15:00 na stadionie przy ul. Wojska Polskiego 2 w Tarnowskich Górach. Kasa biletowa otwarta zostanie na godzinę przed rozpoczęciem spotkania, a w trakcie meczu zapraszamy tradycyjnie wszystkich kibiców do naszego punktu gastronomicznego, który jak zawsze umieszczony zostanie przy trybunie krytej stadionu Gwarka. Zapraszamy na ten niezwykle zapowiadający się mecz!

Dodaj komentarz