Rok temu pandemia koronawirusa pozbawiła piłkarskie rozgrywki godnego rywalizacji sportowej zakończenia. Teraz, w zupełnie innych okolicznościach przyjdzie nam pożegnać sezon 2020/2021 w należyty sposób. Po raz pierwszy natomiast od trzech lat, czwarty sezon naszego Klubu na III-ligowym pożegnamy na obiekcie w Tarnowskich Górach. Sobotnie popołudnie będzie miało jednak tym razem swój wyjątkowy klimat. Pewien etap historii w Gwarku Tarnowskie Góry będzie miał tego dnia swój koniec.

 

Niezależnie od wyniku sobotniego meczu, ten dzień będzie miał jednego bohatera. Będzie nim trener Gwarka, Krzysztof Górecko. To właśnie tego dnia trener gospodarzy zasiądzie na ławce trenerskiej w oficjalnym meczu Gwarka Tarnowskie Góry po raz 206. Będzie to jego ostatni mecz jako trenera gospodarzy. Zwycięski bilans tarnogórzan przy udziale trenera Górecko to aż 114 spotkań. Wspaniałe sześć lat kadencji najdłużej obecnie pracującego szkoleniowca na czterech, najwyższych szczeblach piłkarskich w naszym kraju doskonale ukazuje zaufanie, jakim obdarzył Gwarek Tarnowskie Góry trenera Górecko, jak i sam trener klub ze Srebrnego Miasta. Jak to w życiu bywa podczas wspólnej przygody były zarówno te dobre chwile, jak i te nieco gorsze. Zdecydowanie więcej jednak było tych pierwszych. Dwukrotne mistrzostwo IV ligi śląskiej, awans do rozgrywek III po raz pierwszy w historii klubu z Tarnowskich Gór, trzecie miejsce w sezonie 2017/2018, debiutanckim dla Gwarka, podczas którego piłkarska mapa Polski poznała ambitny klub, który z każdym kolejnym miesiącem gry na III-ligowym froncie wprawiał w osłupienie piłkarskich znawców, będąc o przysłowiowy włos od awansu na szczebel centralny. Do tego dochodzi wygrany w tym samym roku Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Bytom. Dziękujemy Trenerze za te wszystkie emocje, które dostarczył Pan kibicom Gwarka Tarnowskie Góry. Za zwycięstwa, sportową postawę, grę do samego końca fair. Kończy się pewien rozdział, bardzo bogaty w sukcesy rozdział w historii klubu z Tarnowskich Gór. Podczas swojej pracy w Gwarku, trener Górecko dał szansę wystąpienia w naszych barwach w oficjalnych spotkaniach ligowych oraz pucharowych 83 zawodnikom. Byli wśród nich wychowankowie Gwarka, jak i piłkarze ograni na szczeblach centralnych, nawet aż po reprezentantów naszego kraju. Z Gwarkiem zaczęto się liczyć na piłkarskiej mapie makroregionu. Nie ma wątpliwości, że w tym jest także zasługa trenera Górecko, który wniósł nas na inny poziom sportowy oraz medialny. Przed naszym trenerem w sobotę ostatnie wyzwanie. Niezależnie od wyniku i miejsca, które ostatecznie przyjdzie Gwarkowi na koniec sezonu zająć, na nieco ponad 90 piłkarskich minut przed zakończeniem tego długiego i trudnego sezonu, uczyńmy raz jeszcze wspólnie wszystko, aby zwycięstwem podziękować trenerowi Górecko, najlepszego trenera w historii klubu za wieloletnią, owocną pracę na rzecz Gwarka.

 

Ostatnim rywalem, z którym nasza drużyna zagra w tym sezonie będzie wrocławska Ślęza. Należąca już od wielu lat do najlepszych drużyn III ligi grupy 3 drużyna w tym sezonie znów dała się poznać z jak najlepszej strony. Goście prowadzeni przez trenera Grzegorza Kowalskiego, a więc drugiego, najdłużej pracującego bez przerwy ze swoją drużyną trenera w naszej lidze mają już zagwarantowane trzecie miejsce w sezonie 2020/2021. Za wrocławianami niezwykle udane rozgrywki. Ślęza zdobyła przed ostatnią kolejką aż 75 punktów, co stanowi zdecydowany rekord w historii występów naszych gości na III-ligowym poziomie. Za podopiecznymi trenera Kowalskiego seria jedenastu meczów z rzędu bez porażki. Tej wiosny wrocławianie przegrywali jedynie w Chorzowie oraz Pawłowicach, często w kuriozalnych okolicznościach. Potencjał naszego sobotniego przeciwnika jest niezwykle wysoki. Potwierdzą to także drużyny, które stanęły na drodze naszego rywala w rozgrywkach pucharowych. W kwietniu po pokonaniu Piasta Żmigród, Ślęza triumfowała w rozgrywkach Okręgowego Pucharu Polski. Na początku czerwca po zwycięstwie nad Karkonoszami Jelenia Góra, okazało się, że znów Wrocław będzie miał kolejną drużynę w tym turnieju na poziomie centralnym. Zatem Ślęza Wrocław znów będzie mogła powtórzyć swój wyczyn z poprzedniego roku i pokazać się szerszej publiczności piłkarskiej na terenie naszego kraju podczas konfrontacji z drużynami z wyższych lig. Wrocławianie na wyjazdach także są niezwykle skuteczni. Wygrali dziewięć meczów, pięć zremisowali, doznając zaledwie trzech porażek. Zdobyli najwięcej w tym sezonie bramek na obiektach rywali (40), tracąc ledwie 19, co jest drugim najlepszym wynikiem w lidze (za Ruchem Chorzów – 14). Wszystkich bramek w ligowym sezonie 2020/2021 Ślęza zdobyła natomiast aż 55, co także jest drugim wynikiem w lidze (dwie bramki mniej niż Ruch Chorzów), będąc tym samym jedyną drużyną, która zdobywała przynajmniej jednego gola w każdym meczu ligowym. Najskuteczniejszym strzelcem w drużynie naszego najbliższego przeciwnika jest autor 25 bramek, Piotr Stępień.

 

Ostatnie mecze Gwarka ze Ślęzą nie należały niestety do najlepszych w naszym wykonaniu. Po trzech, początkowych zwycięstwach tarnogórzan, przyszły trzy porażki. Specjalny klimat ostatniego w tym sezonie meczu z pewnością sprawi, że to właśnie gospodarze będą chcieli znów nawiązać do zwycięskich spotkań z rywalem z Wrocławia.

02.09.2017r., III liga sezon 2017/2018, Gwarek – Ślęza 3:0 (0:0). Bramki: Jarka, Pączko, Pach

15.04.2018r., III liga sezon 2017/2018, Ślęza – Gwarek 0:2 (0:1). Bramki: Pączko, Fonfara

01.09.2018r., III liga sezon 2018/2019, Gwarek – Ślęza 1:0 (0:0). Bramka: Pach

13.04.2019r., III liga sezon 2018/2019, Ślęza – Gwarek 2:0 (0:0)

02.11.2019r., III liga sezon 2019/2020, Gwarek – Ślęza 0:1 (0:0)

28.11.2020r., III liga sezon 2020/2021, Ślęza – Gwarek 4:1 (1:0). Bramka: Dzido

 

Rozjemcą ostatniego w sezonie 2020/2021 spotkania Gwarka oraz Ślęzy będzie pan Marek Kukier (Zielona Góra), a więc sędzia, który tydzień temu prowadził zremisowany przez nasz zespół mecz w Żmigrodzie. Ponadto reprezentujący Lubuskie Kolegium Sędziów arbiter prowadził również przegrany przez tarnogórzan mecz w Gaci z tamtejszą Foto-Higieną. Będzie to dla niego natomiast pierwszy mecz z udziałem drużyny z Wrocławia. Łącznie w roli sędziego pan Marek Kukier pojawi się w sezonie 2020/2021 po raz dwunasty.

 

Zapraszamy wszystkich kibiców do wzięcia udziału w kończącym ten sezon spotkaniu. Podziękujmy naszej drużynie za minione rozgrywki. Mecz 38. kolejki rozgrywek III ligi grupy 3 Gwarek – Ślęza rozpocznie się w sobotę 19 czerwca o godzinie 15:00 na obiekcie TS Gwarek przy ul. Wojska Polskiego 2 w Tarnowskich Górach. Kasę biletową otwieramy na godzinę przed rozpoczęciem spotkania, a przy zapowiadanym tego dnia upale, zachęcamy go skorzystania z naszego punktu gastronomicznego. Przeprowadzimy także transmisję z tego spotkania, którą można wykupić TUTAJ. Do zobaczenia!

 

Dodaj komentarz