Kiedy piłkarze Gwarka Tarnowskie Góry wybiegną na murawę stadionu w Pankach, wiedzieć będą niemal komplet wyników 14. kolejki rozgrywek w I grupie IV lidze śląskiej. Po raz drugi bowiem w rundzie jesiennej nasza drużyna zmierzy się w meczu wyjazdowym nie w sobotę, a właśnie w niedzielę. Mecz ostatniej drużyny ligowej tabeli z liderem rozgrywek zamykać będzie ostatnią październikową kolejkę. Najdalszy wyjazd Gwarka podczas ligowej jesieni może przynieść tarnogórzan komplet pięciu wygranych w październiku.

 

Może, ale nie musi. O sprawienie nie lada sensacji postara się drugi z tegorocznych, ligowych beniaminków. Klub Sportowy Panki powstał w 1935 roku. W sezonie 1995/1996 nasz najbliższy rywal osiągnął największy sukces w swojej dotychczasowej historii, awansując jako Deal Panki do IV ligi. Sukces ten, już jako KS Panki nasz rywal powtórzył niemal 20 lat później, awansując z częstochowskiej ligi okręgowej na IV-ligowy poziom. Obecny sezon nie układa się jednak po myśli włodarzy klubu. W skład 7 zdobytych do tej pory punktów wchodzą 2 zwycięstwa i 1 remis. Nasz niedzielny przeciwnik zdobył do tej pory 12 bramek i pod tym względem wyprzedza tylko drużynę Górnika Piaski. Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy jest Tomasz Pasieka z pięcioma bramkami na koncie. Wszystkie punkty gospodarze zdobyli… w sierpniu! Drużyna naszego rywala zanotowała wtedy 7 punktów w 4 meczach. KS Panki był wtedy na szóstym miejscy w tabeli i do drugiego Gwarka tracił dwa punkty. Rzeczywistość ligowa okazała się jednak brutalna, i tak przez dwa miesiące zespół trenera Oskara Operacza, a od dwóch tygodni Michała Skowrona nie zapunktował ani razu, mając obecnie serię dziewięciu przegranych meczów z rzędu. Kiedy jednak się nie przełamać, jak podczas meczu z liderem? Jednego możemy być pewni, zdeterminowany zespół gospodarzy będzie chciał powrócić do regularnego punktowania, który przybliży zespół KS Panki do pozostania wśród IV-ligowych zespołów. Gospodarze z pewnością mają co do udowodnienia zarówno sobie samym jak i kibicom.

 

Zespół z Tarnowskich Gór jest w zgoła odmiennych nastrojach. Po zwycięstwie nad Wartą Zawiercie, tarnogórzanie powrócili na pierwsze miejsce w tabeli. Trud oraz poświęcenie, które zajęły piłkarzom Gwarka dwumiesięczną kampanię o powrót na pierwsze miejsce w tabeli nie mogą zostać zaprzepaszczone. Koncentracja oraz pełna wola walki musi towarzyszyć Gwarkowi w niedzielnym meczu od pierwszej do ostatniej minuty. Aby rozsiąść się w fotelu lidera trzeba do każdego meczu podchodzić jak do najważniejszego w sezonie, nawet z drużyną zamykającą tabelę. Dla Gwarka będzie to najdalszy mecz wyjazdowy podczas ligowej jesieni. Mecze wyjazdowe nie stanowią jednak dla naszej drużyny jak na razie większych problemów. Gwarek w tabeli meczów rozegranych na obcych stadionach znajduje się na pierwszym miejscu. O ile dla rywali miesiąc październik przynosi same porażki, tak dla naszego zespołu cztery rozegrane jak na razie w tym miesiącu mecze przyniosły cztery wygrane. Te jednak ostatnio przynosiły naszej drużynie mało zdobytych bramek. Pod tym względem tarnogórzanie znajdują się na piątym miejscu w klasyfikacji, a prym w niej wiodą drużyny z Będzina: Sarmacja (36 bramek) oraz Grodziec (29 bramek). Jeśli chodzi o bramki stracone, to o defensywnie Gwarka złego słowa powiedzieć nie można. Ledwie dziewięć straconych bramek czyni naszą obronę najlepszą w IV lidze. Jeśli jednak chodzi o defensywę, to w niedzielnym spotkaniu będzie ona z konieczności troszeczkę zmieniona. W zespole Gwarka na boisku nie zobaczymy jedynie pauzującego za nadmiar żółtych kartek Adama Dzido. Do najskuteczniejszego w obecnym sezonie Dawida Jarki dołączył po ostatnim meczu Rafał Kuliński. Dwójka naszych kluczowych zawodników ma w swoim dorobku strzeleckim po pięć zdobytych bramek.

 

Dla obydwu zespołów będzie to pierwsze spotkanie w historii o ligowe punkty.

 

Arbitrem meczu kończącego 14. serię gier w I grupie IV lidze śląskiej będzie pan Marek Serwaczak (Zabrze). Sędzia ten prowadził pamiętne spotkanie z udziałem Gwarka oraz Sarmacji Będzin, kiedy to prawie rok temu w Tarnowskich Górach po dwóch bramkach Sławomira Pacha, Gwarek pokonał Sarmację i został Mistrzem Jesieni.

 

Spotkanie KS Panki – Gwarek Tarnowskie Góry rozpocznie się w niedzielę 30 października o godzinie 14:00 na stadionie w Pankach. Trzymajmy kciuki za naszą drużynę!

Dodaj komentarz